Eva2018
30.04.18,12:27
Som študentkou Vyššej odbornej školy so zameraním- diplomovaná sestra. Jedná sa o katolícku cirkevnú školu, kde som bola prijatá napriek môjmu reformovanému vierovyznaniu. Dnes sa táto skutočnosť stala veľkým problémom, kvôli čomu ma chcú zo školy vylúčiť. 12.4. ma podmienečne vylúčili a 20.4.definitívne. Ani na moje odvolanie nepočkali a konali bez uváženia! Je to protiprávne a zo strany školy nekalé!!!
Taynee
30.04.18,11:28
Antidiskriminačný zákon si vieš určite stiahnuť aj sama na nete. Mám otázku. Aký je teraz problém, prečo ťa chcú vyhodiť? Nechceš sa zúčastňovať náboženskej výchovy? Nesúhlasíš s filozofiou školy? Resp. upresni to.
Eva2018
30.04.18,12:27
O antidiskr. zákone viem /Zák. č. 365/2004/. Náboženskej výchovy som sa prvý semester nemohla zúčastňovať z osobných dôvodov. Riešila som to tak, že som chodila do oratória. S filozofiou školy súhlasím. Jedine čo vadí mne je to, že na tejto škole nie je morálka, empatia a úcta. Som matkou dvoch detí a neraz apelovali aj na to, že sa mám venovať škole alebo deťom! Pritom mám najlepší prospech a s dochádzkou nie je žiadny problém. 20.04. som obdržala podmienečné vylúčenie zo školy a následne ma škaredo vyhodili aj z klinických cvičení!!! Na to nemali právo, lebo ako občan SR mám právo sa odvolať. O štyri dni som bola definitívne vylúčená pre porušenie pracovnej disciplíny na KLC. Celý prípad je vykonštruovaný, len aby ma zničili. Do školy nemôžem chodiť, lebo mi to neumožnili! Bola som ponížená a škaredo vyhodená, aj keď som nič nevyviedla.
Taynee
30.04.18,12:43
Ak na tejto škole nie je morálka a úcta, nie je dôvod ju vymeniť? Čiže im nevadilo, že si reformovaná a prijali ťa, netrvali na tom, aby si chodila na náboženstvo. Tebe škola nevyhovuje, začala si na to poukazovať a teraz tam chceš študovať. Celkom tomu síce nerozumiem, ale nemusím všetkému rozumieť. Čiže napíš odvolanie proti vylúčeniu.V odvolaní vecne zhrň dôvody a dôkazy, ktoré svedčia v tvoj prospech. Zároveň je dobré tam uviesť, prečo by si mala študovať na tejto škole. Ak na tom trváš, tak napíš prečo. Čím je táto škola pre teba iná ako ostatné, pre niečo si si ju vybrala. Na záver môžeš dať odvolávku na antidiskriminačný zákon - ale moje odporúčanie, do toho nechoď. Tu to bude zrejme iný prípad.
jslancik
30.04.18,12:47
aký dôvod vylúčenia uviedli? to je veľmi dôležitý detail.
Eva2018
30.04.18,14:23
Veľmi pekne ďakujem za reakciu na môj problém, čo si nesmierne vážim. Odpoviem na Vaše otázky. Mala som školu veľmi rada, ale podmienky sa začali meniť. Problém začal zo strany mladších študentiek a neskôr aj zo strany vedenia. Keď to prepuklo do závažnejších problémov, chcela som dokončiť aspoň druhý semester a prestúpiť na inú školu, ktorá nie je nábožensky orientovaná. Zatiaľ to je nemožné, lebo dostala som podmienečné vylúčenie a definitívne vylúčenie, ktoré som ešte neprebrala. Na škole som chcela zostať hlavne preto, lebo mám blízko k tej práci a chcela by som pomáhať vážne chorým ľuďom.
Eva2018
30.04.18,14:26
Oni si vymysleli iné, konšpiračné dôvody a v tom je ten najväčší problém!!!
Dáša_
30.04.18,14:39
v čom konkrétne by mala byť tá diskriminácia? Nezúčastnovala si sa počas predchádzajúceho semestra jedného predmetu? A teraz ti chýba dochádzka?
buchač
30.04.18,14:47
Presný názov školy a sídlo ???
jslancik
30.04.18,15:23
napadnúť (resp. zvažovať napadnutie) môžeš dôvody, ktoré uviedli ako dôvody pre vylúčenie. Tvoje pocity a názory, čo za tým asi "skutočne" bolo, sú irelevantné.
jslancik
30.04.18,15:36
Dáša, podľa všetkého to nemá nič s jej vierovyznaním, ako dôvody vylúčenia uviedli niečo úplne iné, ale to sú vraj konšpirácie.