denise.v
01.05.18,14:47
Chcela by som sa informovať,ak mám prevádzku otvorenú podľa otváracích hodín na objednávku, či mi môžu dať pokutu ak mám niekoľko dní do mesiaca zatvorenú prevádzku len tak. Alebo či je nejaký zákon o tom , že podnikateľ má povinnosť sa preukázať dokladom napr. od dr. a pod. ak by sa počas kontroly zistilo, že viac dní bola prevádzka zatvorená.
Ďakujem
ivka70
01.05.18,12:51
denise.v
01.05.18,13:06
Mám nahlásené otváracie hodiny na mestskom úrade na všetky dni podľa objednávok. Potrebujem vedieť, či na to je nejaký zákon,ak mám zatvorené viac dní.Ak pracujem na objednavku,tak nie som povinná dodržiavať otváracie hodiny .Mne sa zákazníčky objednávajú telefonicky.
veronikasad
01.05.18,13:12
Máš zverejnené telefonne číslo na výveske otváraacích hodín na prevádzke ? V čase keď vybavuješ objednávku majú zákazníci voľný prístup do prevádzky ?
denise.v
01.05.18,13:25
Ide o prevádzku kaderníctva. Telefónne číslo mám samozrejme zverejnené na otváracích hodinách na dverách. Tým že robím na objednávky ,tak sa zdržujem práci podľa objednávok, zväčša celý deň ,čiže zákazníčky sa môžu objednať aj osobne. Ak však nemám objednávky tak sa nezdržujem v práci.
ivka70
01.05.18,13:28
ked mas nahlasene ,ze pracujes podla objednavok, tak nemas co riesit.
Si tam, ked mas objednavku.
Ide len o to, aby si mala zosuladene nahlasene otvaracie hodiny a pracu na prevadzke - to mas.
Nemusis nikomu preukazovat, preco si tam nebola, ked si tam nebola, jednoducho nebola objednavka.
denise.v
01.05.18,13:41
Ďakujem za odpoveď, len som počula že aj živnostník má obmedzené "dovolenky" , vraj aj my máme určité obmedzenia ohľadom voľna.Napriklad jednej známej kontrolovali papiere a podľa pokladne zbadali , že dva týždne nemala blokované ,tak sa jej pýtali kde bola. Ale mne sa to nezdá, že by to bolo zákonom dané, že živnostník nemôže mať hocikoľko dní voľna alebo má mať doklad napr.od lekára pre prípad takejto kontroly ..
Samozrejme ak mám zatvorené viac ako 24 hodìn , tak si to zvyknem označiť na dverách
ivka70
01.05.18,16:08
zivnostnik moze mat tolko volna, kolko chce.
kontrolovat ti dni s trzbou by mohli, keby si maka riadne otvaracie hodiny, aj to neznamena, ze by si musela mat platiacich zakaznikov. V podstate je to neukontrolovatelne, treba len robit uzavierky v pokladni v sulade so zakonom.
veronikasad
01.05.18,18:08
Na obecnom úrade si oznamovala aké prevádzkové hodiny - podľa objednávok, alebo konkrétny čas každý deň ?
veronikasad
01.05.18,18:10
Už neplatí oznamovacia povinnosť zatvorenia prevádzky na OcU ? Viem, že súhlas už nedávajú ale oznamovacia povinnosť ešte trvá ?
veronikasad
01.05.18,18:12
hanelie
01.05.18,18:31
to nedáva logiku - ona nie je predajňa ani prevádzka s pevne stanoveným časom, ak nemá objednávky nemá prečo oznamovať, že tam nebude
hanelie
01.05.18,18:35
iné by bolo, ak by chcela oznámiť, že je PN, alebo na dovolenke
veronikasad
01.05.18,18:38
Píše o viacerých dňoch, v komentároch spomína známu, ktorá neblokovala 2 týždne ...
denise.v
02.05.18,04:03
Veľmi pekne ďakujem za odpovede, poviem aj kamarátke
avalik
02.05.18,05:41
ani mne to nedava logiku, .... ja dopredu nemozem vediet, ze sa mi napr. mesiac nikto neobjedna ... ak ale vopred viem, ze na urcite dni nebudem prijimat objednavky, tak to oznamim