Koksokoko
01.05.18,18:51
Bývam v dome svokrovcov v byte na poschodi,svokrovci dolu.ich syn môj muž tu momentálne nebýva ani dlhšiu dobu nebude,svokrovci ma v byte nechali bývať aj s mojím synom,nájom im riadne platim.po poslednej návšteve mojich súrodencov mi odrazu oznámili,že si neželajú ďalšie návštevy celej mojej rodiny.
Majú vôbec na takéto niečo právo?
Tweety
01.05.18,17:05
Majú. Ich nehnuteľnosť, ich pravidlá.
jslancik
01.05.18,17:22
tiež som toho názoru. ale som aj oportunista :D Na akom základe môže prenajímateľ obmedzovať nájomníkov v užívaní bytu? pokiaľ návštevy neporušujú "domový poriadok", tak zakázať im ich nemôžu.
samozrejme, toto nie je asi štandardný vzťah. predpokladám, že sa spoločne podieľajú na financovaní domu, kde bývajú. a chcelo by to poznať objektívny pohľad na vec. bez "styčného dôstojníka" je to každopádne pre nevestu ťažké...
Tweety
01.05.18,17:26
Isto tam nie sú najlepšie vzťahy, inak by tam nebol ten zákaz. Pohľad z jednej strany je čisto subjektívny.
vicktor
02.05.18,07:00
Clen rodiny je (pod)najomnik?
felix1
03.05.18,16:37
Okrem zákona je dobré použiť aj slušnosť. Kde ma nevítajú, tam viac nechodím ( platí pre tvoju rodinu ). Načo vyrábať nové problémy ?
dmc
04.05.18,06:15
Myslim ze tu nejde o "podnajom" ale o najom. Najom vznika aj ustnou zmluvou. Podla zakona ti branit v navstevach nemozu. Mohli by obmedzit prespatie navstev.

Na druhej strane - je to ich dom. Co ak by ti dali vypoved z najmu ?.... a aky ma na to nazor tvoj manzel - cize syn majitelov domu.

Tu nieje ziadna pisomna zmluva a teda vymedzenie vztahov lezi "na vode".

Najhorsie sa riesia vztahy v rodine.