Oversoul
05.05.18,12:39
LIdl v Zeliezovciach vystavuje tovar, (pistacie, zlavova a zvyraznena cena 1.59e za 150g) pricom mi nauctoval mi 2.5e. Ked som na to upozornil, vratili mi rozdiel (neospravedlnili sa). Ako ich najlepsie potrestat? Napisat SOI? Preco ma to hneva: na konci dna vznikne na pokladniach prebytok penazi, ktore su cistym ziskom predajne ziskanym cistym kradnutim. Obchod taktiez vie uplne presne, kedy novu cenu vytlacil a odvtedy vsetokym predanym tovarom okrada ludi; plus ti, co platili kartou by mohli byt refundovani. Vdaka.
Nandrolon
05.05.18,12:23
S tym prebytkom si trochu mimo. Uz nefunguju tie odrby ako v minulosti. Prebytok nevznikne ziaden, lebo co je zaplatene, to je aj nablokovane. To, ze kaslu na akcie a zmeny cien je vec druha. Za to by mali vyhodit veducu, ktora je za chod predajne zodpovedna. Treba napisat pisomnu staznost najlepsie v papierovej podobe a uviest vsetky nedostatky aj z minulosti. Poslat doporucene na slov. centralu Lidl. Edit, vidim, ze komunikuju viac cez web, tak tu mas kontakt https://www.lidl.sk/sk/Kontakt.htm
buchač
05.05.18,12:42
....a škôlku si už potrestal ?
Houbes vieš o obchode (aj o škôlke), ale trestal by si jedna radosť.

P.S.:
Karma je sviňa...raz dakto aj teba potrestá...o to sa ty neboj.
veronikasad
05.05.18,12:45
Nandrolon, nechcel by si robiť tu vedúcu
Lidl...
Nandrolon
05.05.18,13:04
Nie, ale viem, ze niektore veduce to maju uplne v pazi. Esteze vacsina je normalnych. Zvlast veduce v zapadakovoch. Kaslu na tovar, kaslu na ludi, kaslu na vsetko. Sice su niekolko rokov permanentne v minuse ale vsak nevadi. Do min. mzdy podla stupna narocnosti sa im musi kazdy mesiac aj tak doplatit...
Veronikasad, tu si strelila ale uuuuplne vedla.
Nandrolon
05.05.18,13:05
To bolo na mna?
Nandrolon
05.05.18,13:13
Aha, vidim ze zas nejaky chronicky stazovatel. Necudujem sa, ze veronikasad tak reagovala. Vychadzal som zo serioznych informacii a necelej 20r. praxe.
Oversoul
05.05.18,13:27
Všetky informačné systémy pracujúce v predaji majú 'version control', čo v praxi znamená, že keď produktu zmeníte cenu, stará cena stratí platnosť, ale ostane zaznamenaná. Dôvod je audit. Pri cenovkách pravdepodobne taktiež je možné zistiť, kedy bola vytlačená. Kým som sa ozval, predávali vec za 2,5e ale ľudia si mysleli, ze cena j e 1.59e. Koľko ludî oklamali? Vrátia im peniaze? Poučia sa a zmenia proces tak, aby tlač cenovky a realna cena korešpondovala? Mne sa zdá, že karma mešká s akciou v prípade vedúcej tej predajne alebo Lidlu ako celku.
Oversoul
05.05.18,13:52
Vdaka za vysvetlenie, uz chapem, ze zarobit sa na tom asi neda, avsak pristup 'mam na haku' ma dokaze dostat.
Nandrolon
05.05.18,15:07
Ludi fakticky oklamali, ale ver tomu, ze z nedbanlivosti. Z toho "oklamaneho" nebude mat osobne nikto ani cent. A v obrate lidla to bude ako kvapka v mori.
kopretinka
05.05.18,19:06
a ty si jaký chytrý,že version control,že stará cena stratí platnosť, ale ostane zaznamenaná. Dôvod je audit. A to odkiaľ vieš? šak keď si taký chytrolín,prečo im tam nejdeš tie cenovky vymieňať?
korela
05.05.18,20:22
Vždy si prebehnem za pokladňou celý blok, aj keď má pol metra, a kým nie je preložený v taškách. Robím to tak roky rokúce. A vyriešim na mieste, kto by sa z domu vracal. Občas k chybe príde.Nevidím v tom až tak veľký problém, hoci by sa to nemalo samozrejme stávať.
lujza.j
05.05.18,20:29
Ja si pozeram ked blokuju...
misoft
05.05.18,20:41
Oversoul: nemáš pravdu, nepoznáš potom svoje práva zákazníka!
Ak je na ploche v regáli cena 1,59€ - tak ti musia to dať za 1,59€!!!! A že majú v systéme 2,5€? Je to ich chyba - inak sa to volá KLAMANIE ZÁKAZNÍKA - zákazník sa orientuje podľa cenovky (a nejaká iná cena v systéme je mu ukradnutá). A keď toto zistí, má právo reklamovať a POŽADOVAŤ cenu, uvedenú pri tovare!!!! Tá je pre neho smerodajná a pre obchodníka ZÁVÄZNÁ! To by ti potvrdila i SOI!
kopretinka
05.05.18,20:52
aaaaaaaaaaaaaale šak mu vrátili rozdiel,mal to za tú nižšiu cenu.
bettylou
06.05.18,04:22
Sleduj si svoje peniaze, kontroluj si bločky. A ak sú arogantní, vezni nabudúce niečo tekuté,lepkavé a nechtiac rozdrb na páse a zablokuj ďalších platiacich. Tvár sa, že...už na tebe, hlavne skormútene :D
Woolworth má na to už dávno zavedený systém, že ak je cena tovaru pri pokladni nablokovaná iná, ako regálová, tak tovar je zadarmo. Šak sme sa pár krát pretekali s predavačom, že kto prvý dobehne, či on s cenovkou novou, či ja po tovar zadarmiko. :D
Nandrolon
06.05.18,05:25
Ak nie je tovar vyslovene zle ulozeny, vsetky skody plati zakaznik. Tak pozor na to rozdrbanie, aby sa mu nahodou ten nakup nepredrazil. :-))
misoft
06.05.18,08:10
Tak čo sa potom tu rozčuľuje? Dostal späť? Dostal! Tak nech je rád a nevyplakáva tu.
veronikasad
06.05.18,09:48
Stalo sa ti to prvý raz, alebo to v tejto predajni býva "pravidlom"? Ak zlavova cena nebola v letáku, mohlo ísť o zabudnutú výmenu cenovky a za to chcete zamestnancov Lidla "vešať"?
kopretinka
06.05.18,10:12
fuj,to je teda rada,ty musíš byť veľmi milá zákazníćka.......Ak to takto robíš,že zablokuješ zákazníkov za sebou,tak nerobíš zle pokladníkom,ale tým za tebou a hlavne sama sebe........karma je zdarma........aj by som ti dala mínus,ale nedá sa mi,neviem prečo,nejde mi dať ani plus.
Nandrolon
06.05.18,10:20
asi este nedostala od nasrateho zakaznika po pyščisku :-))))))))))))))))))))))
kopretinka
06.05.18,10:29
ty biješ pokladníčky? niektorým zákazníkom by tiež nezaškodil preplesk po pysku.
Nandrolon
06.05.18,10:34
pisem o bettylou, teda o zakaznicke :-))
kopretinka
06.05.18,10:38
jaj,akože od toho za ňou v rade? u nás sa zákazníci medzi sebou ešte nebili :D aj keď pred pár rokmi na čierny piatok si kradli z košov elektroniku :eek:
Nandrolon
06.05.18,10:45
Ano, presne. Bolo to myslene ako sranda. Ak ale sledujes, co sa deje na cestach, tak nikdy nevies, ci za tebou nestoji nervak, ktory predtym umlatil kamenom nejakeho vodica :-))
http://www.tvnoviny.sk/domace/1912790_petra-zmlatili-do-krvi-kamenom-zrejme-len-pre-tesne-zaradenie-sa
I ked som presvedceny, ze neslo o zle zaradenie /preco by cudzim ludom zastavoval a vystupoval z auta/ ale o financne vysporiadanie :-)
kopretinka
06.05.18,10:50
no to je pravda,debilov za volantom je veľa....