Rastulik1
08.05.18,16:56
Dobrý deň chcem sa spýtať založil som s.r.o. decembri 2017 pre nákup medeného šrotu lebo získal som kontrakt na dodávku spracovateľom. Nedarí sa mi nájsť dodávateľa lebo asi 98% ich je falošných firiem a všetci pýtajú zálohy od 30 do 50% len keď im napíšem ok idem do vašej firmy pozrieť tovar , viac nekomunikujú!! Poraďte mi ako nájsť alebo rýchlo a spoľahlivo preveriť firmu či je pravá?. Ako nájsť dodávateľa?
misoft
08.05.18,15:02
Meď je drahá komodita. Myslíš si, že ti niekto bude na málo dodávať, aby si ty za veľa predal? Tůdle.
Dáša_
08.05.18,15:38
okolo šrotu, obzvlášť medeného sa motám viac ako 20 rokov. Získať dodávateľa nie je jednoduché. Dokonca by som povedala, že väčšina tých, ktorí vedia šrot získať má svojich "obľúbených" odberateľov. Musel by si ponúknuť fakt dobré ceny. Mmch neveril by si, ale aj tí, čo sa javia "obyčajne" vedia o pohyboch na komoditných trhoch dosť veľa :D
Najlepšie kšefty okolo tohto už boli. Ale stále sa dá. Len teda, toto je oblasť, kde môžu byť veľké zisky. Ale ešte väčšie straty

Takže ako nájsť dodávateľa? osobným kontaktom a dobrými podmienkami
buchač
08.05.18,15:47
Na webe toho veľa nenahľadá.
Ale ísť do cigánskych osád...júúúj, to by bolo teda terno. ;)
Len neviem, ako by to jeden dal do účta.
Dáša_
08.05.18,16:47
kšefty sa nerobia v malom. To sa na kamióny ráta. A tam veru toľko nenájdeš. To sú drobnosti.
buchač
08.05.18,17:09
Hm...

add. 1 - to vyššie = irónia
add. 2 - tej šrotovej mede až toľko, na nejaký veľký kšeft nebude. A byzňis je už aj tak rozdelený...nejakého šuflikára medzi seba len tak nepustia.
add. 3 - občas zbehnem do výkupu šrotu na nejaký materiál.
add. 4 - čo maníkovi všetko možné cigáni navláčia...niekedy vyslovené starožitné poklady.
Dáša_
08.05.18,17:26
si pamätám aférku, keď do šrotu išiel stolík s bronzovými nohami. Akurát to bol len obal. Vo vnútri bolo zlato :D Mmch, na šrote sa 2008 ako na jednej z prvých komodít objavila kríza. Dokonca mám pocit, že to bolo skôr ako na nehnuteľnostiach
Rastulik1
08.05.18,18:14
Ďakujem nečakal som tak rýchlo odpovede. Iba na webe sa dá hľadať . Ja sa tomu venujem naplno lebo mám prácu že som stále na cestách v zahraničí . Zistil som že v Európe sú ceny dosť vysoko a na sklade medený šrot je predaný. Vozí sa s Tanzanie z Peru a Južnej Afriky len web je pretkaný tisíckami zdvojených falošných firiem. Oni nechcú kontakt priamo iba cez web. Nalákali ma v troch prístavoch v Anglicku že majú sklady nič tam nebolo. 870 e-mailov som napísal z firmami ale len preto že som na 3 svetovych burzách ako kupujúci a emaily mi zaplavujú falošné firmy. A to všetko za 5 mesiacov. Alibaba mi ponúka službu že maklér mi bude kontrolovať správy ale ty podvodníci zistia že ich kontrolujem tak odskočia. Nehovorím že nie sú normálni dodávatelia ale zisk by sa rovnal ku málo predajniam. Ďakujem
Rastulik1
09.05.18,10:02
Veď ja nehľadám u nás. V Európe tiež veľmi ťažko. Skôr Afrika
Rastulik1
09.05.18,10:09
Ahoj Dáša . Veľmi rád vidím že sa tomu obchodu z meďou venuješ. Ja hľadám nejakú trade firmu alebo makléra čo by mi poradil.
Dáša_
09.05.18,10:22
odporúčam študovať aj zákon o DPH. Obzvlášť, keď to budú rôzne štáty, všade iné pravidlá. A toto sú vždy veľké obchody
lubko6394
09.05.18,11:18
To asi nemyslíš vážne. Ak sa Dáša zaoberá obchodom s meďou tak by musela byť na hlavu padnutá aby Ti tu na Porade poradila ako máš Ty zarobiť. Veď ten Tvoj objem by mohla/mala zrealizovať sama pre svoju firmu.
profesional
10.05.18,01:39
S medeným šrotom to máš ako s ropou a plynom. Nemôžeš len tak ľahko vstúpiť na trh. Potrebuješ byť subjekt so značným finančným zázemím, kontaktami, politickými pozíciami atď. To nie sú trhy určené pre malých nových hráčov.
vulxy
14.05.18,06:46
presne tak,medeny biznis nie je ako zacat pestovat mrkvu,treba mat dlhodobe kontakty,zazemie,znamosti...
Dáša_
14.05.18,08:39
a peniaze :D