Adriana Bertyn
10.05.18,14:11
Syn je v preventívnej väzbe paragraf 360-nebezpečné vyhrážanie blízkej osobe.Podala som na prokuratúru a na políciu nesúhlas s vyšetrovaním a stiahnutie oznámenia a odmietnutie vypovedať .On chce podať na súd žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu.Nebudú sa tieto dva úkony navzájom prelínať a tým aj predlžovať úkony s tým spojené?Nakoľko prokuratúra nemá časové limity,neviem,kedy rozhodne.Má limit súd?
buchač
10.05.18,15:08
Podala som na prokuratúru a na políciu nesúhlas s vyšetrovaním a stiahnutie oznámenia a odmietnutie vypovedať .
===============
- Odmietnuť vypovedať je zakotvené v právnom systéme.
- Vyšetrovanie, postupy prokuratúry a polície tiež...
profesional
10.05.18,16:53
Ide o nesúvisiace veci. Súd preskúmava zákonnosť väzby z úradnej povinnosti. Ak dôvody väzby trvajú, súd ho neprepustí.
Tvoje vyjadrenie, že nesúhlasíš s trestným stíhaním je nepodstatné a OČTK na neho nebudú prihliadať.
Ak si už v prípravnom konaní vypovedala, ale na súde odmietneš vypovedať, súd prečíta tvoju výpoveď z prípravného konania.
Ak nedôjde k tzv. zmieru, syna zrejme odsúdia.
jslancik
11.05.18,03:53
Nenechaj sa citovo vydierat tym "synom". A rad sa so svojim pravnikom, pripadne synovym, asi mu bol nejaky prideleny.
profesional
11.05.18,05:18
Tým, že ide o väzobnú vec, je tam povinná obhajoba. Takže on určite advokáta má.
jslancik
11.05.18,07:22
a keďže mama zdá sa kope za synovu stranu, jeho právnik by jej mal byť veľmi nápomocný.
profesional
11.05.18,12:48
Jediná šanca, ako to ukončiť podľa jej predstáv je zmierovacie konanie.
Adriana Bertyn
12.05.18,18:00
Díky,takže z toho mi vychádza,že to treba podať tiež...a zmier sa môže podať ,alebo teda oznámiť aj ako príloha k môjmu nesúhlasu?Alebo osobitne?
profesional
13.05.18,13:22
Ak podáš návrh na prepustenie z väzby, súd na neho nebude prihliadať a nebude o ňom konať.
Zmierovacie konanie musí navrhnúť vyšetrovateľ PZ. Je to jeho právomoc. Ty ale písomne môžeš oznámiť vyšetrovateľovi PZ, že máš záujem o zmier. Je ale na ňom, či nakoniec navrhne prokurátorovi takéto ukončenie veci.