patrzel
11.05.18,18:31
Dobry den, chcem sa spytat, ako by som mal postupovat ked mi niekto cudzi okupuje pozemok. Dlhe roky som na tomto pozemku nebol. Nedavno som ho isiel obzriet, nakolko by som tam chcel zacat stavat. No zostal som ako obareny a pozeral okolo seba, ci som na spravnom mieste. Moj pozemok je oploteny s branou omotanou retazou a uzamknutou zamkom. Na pozemku je postavene nieco ako velky holubnik a kopa nejakeho dreveneho odpadu. Viackrat som preveril na katastry polohu pozemku. Mam ist rovno na policiu? Alebo to mam riesit s mestom? Stale mi to pride neuveritelne ako moze byt niekto tak drzi. Za akukolvek odpoved vopred dakujem.
bodliak
11.05.18,17:55
Dlhe roky som na tomto pozemku nebol... vigilantibus iura sripta sunt.
Mária27
11.05.18,18:54
Vyzvať užívateľa, aby pozemok vypratal.
patrzel
12.05.18,05:17
Uzitocne bodliak, dakujem
marleau
12.05.18,05:35
to nikoho neoprávňuje užívať a ešte si oplotiť cudzí pozemok
marleau
12.05.18,05:38
PUSTI TAM SVOJHO PSA, NEJAKÚ BEŠTIU.
jslancik
13.05.18,04:30
Ak ma trocha rozumu, bude tvrdiť, ze mu to prenajimas. Nájomná zmluva nemusi byť písomná. A aj keby ti nikdy nic nezaplatil, nesmies mu siahnuť na jeho majetok a nejak sa ho snažiť vysťahovať. Musíš to riešiť oficiálne súdnou cestou. A ešte môžeš mať ty zle, že prenajimas a nie si nahlaseny na daňovom úrade. Takže opatrne.
dmc
13.05.18,06:20
opatrne ?????? Ak by niekto ohradil moj pozemok - hnal by som ho svinskou palicou..a riadne dlhou
marleau
13.05.18,08:05
poškodiť som ho nemusel ja
jslancik
13.05.18,09:20
fuu, tak tebe stavať plot asi nebudem :) ani zadarmo :D
jslancik
13.05.18,09:24
asi jedine tak. tváriť sa, že to poškodil/vypratal niekto iný. ale samozrejme tak, aby neboli svedkovia... v prvom kole mu to vyhádzať za bránu, nech sa deje, čo chce. vymeniť zámky, vyvesiť tabuľu "súkromný pozemok", prípadne s dodatkom "monitorovaný kamerovým systémom s napojením na políciu".
profesional
13.05.18,14:56
Ako dlho si na pozemku nebol? Ak viac ako 10 rokov, jeho užívateľ môže mať iniciované vydržacie konanie.

Budeš musieť najprv vyzvať užívateľa na vypratanie. Ak nevieš zistiť kto to ke, podaj žalobu o vypratanie s tým, že súd zistí, kto je užívateľom. Sú na to v CSP možnosti.