cocker.ba
11.05.18,18:57
Zdravim, marne sa 3 dni snazim na nete najst, aku zivnost treba ak niekto chce ako zivnostnik robit vodica na VZV (samozrejme, ak ma opravnenie).Nic som vsak nenasiel.Poradi niekto?
veronikasad
11.05.18,17:02
Si vlastnikom vzv?
jslancik
11.05.18,18:08
nenašiel si to možno preto, lebo je to závislá činnosť. Alebo budeš chodiť so svojím vozíkom po rôznych firmách a poskytovať im svoje služby? Ak toto nie je závislá práca, tak už asi nič...
veronikasad
11.05.18,18:12
Nepíše, že ma vozik, len oprávnenie ...
cocker.ba
11.05.18,18:52
akoze hoci aj ciste teoreticky, nikto si nemoze kupit vzv a s nim poskytovat sluzby? rovnako aj napr. s mobilnym zeriavom- je to zeriavnik aj vodic v jednom. moze si taky clovek kupit svoj autozeriav a poskytovat s nim svoje sluzby.okrem toho, plno inzeratov je, ze hladaju vodicov vzv na zivnost...takze asi to nebude tak ako pises a taka zivnost asi existuje.inak by ich nehladali na zivnost...a rad by som videl zakon, kde je jasne napisane, ze vodic vzv musi byt len zamestnanec. nehovoriac o tom, ze ak si niekto sukromne zaplati kurz a chce to robit samostatne...alebo som spravne pochopil, ze napr. vodic nkd nemoze robit na zivnost , lebo musi vlastnit kamion (su taki co ho vlastnia) a murrar nemoze byt murarom, lebo musi vlastnit stavbu???
jslancik
11.05.18,19:08
Samozrejme. Napr. sam využívam sluzby externeho vzv.
A ano, ti, co hladaju v inzeratoch, tak je to v drvivej vacsine obchadzanie zakonov a zavisla praca.
A vzv je niečo ine ako žeriav. Nie je taký mobilny. Preto je viazany na jedno miesto ci fabriku.
veronikasad
11.05.18,19:12
Pokiaľ budeš robiť vodiča VZV len pre jednu firmu, na ich VZV, v priestoroch firmy, pôjde o závislú činnosť, aj keď si si kurz zaplatil sám.