gerlach
13.05.18,08:38
Pozdravujem ,potreboval by som radu ...Dcéra má priateľa z ktorým čaka dieťa ....Priateľ je Srb .Zaujíma má aký je postup pri prihlasovaní k trvalému pobytu ,plus pracovné povolenie. Na nete som našiel ohľadom tých veci niečo ale pravdu povediac som sa stratil, za odpovede vopred ďakujem prajem pekný deň
ivka70
13.05.18,07:30
Túto informačnú brožúru vydalo Migračné informačné centrum IOM Medzinárodnej organizácie pre migráciu (MIC). MIC poskytu- je cudzincom žijúcim na Slovensku individuálne právne, sociálne a pracovné poradenstvo, podporuje integráciu cudzincov na trhu práce a ich komunitný život.

https://www.employment.gov.sk/files/slovensky/ministerstvo/integracia-cudzincov/zivotne-situacie-cudzincov/odpovede_na_casto_kladene_otazky.pdf
gerlach
13.05.18,07:59
Vďaka ....On tu nechce status utečenca ...chce sa normálne zapojiť do pracovného procesu a života u nás .....idem pozrieť ...zatiaľ vďaka
ivka70
13.05.18,08:57
To nie je o utecencoch, migracia je aj rodinna a pod., podmienky na ziskanie pobytu urcuju tie iste zakony.
profesional
13.05.18,15:53
Keď sa dieťa narodí, má právo na prechodný pobyt. Trvalý až po 5 rokoch prechodného.
Pobyt a pracovné povolenie sú dve rozdielne veci.
Pracovné povolenie, ak chce, zrejme bude musieť využiť inštitút modrej karty.
Beta95
29.05.18,18:01
Dobrý večer, takže potom k žiadosti o prechodný pobyt treba doložiť rodný list dieťata ? A ešte nejaké dokumenty? Ďakujem.
arizona
29.05.18,20:04
informujte sa na cudzineckej policii,tam vam vysvetlia vsetko a poskytnu potrebne dokumenty
Beta95
29.05.18,20:18
dakujem