Ja Sama
13.05.18,19:12
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu. Odvolala som sa proti rozsudku okresneho sudu. Odvolanie bolo postupene Krajskemu sudu este v maji 2017. Kedze sa dlho nic nedialo, teraz v aprili 2018 som podala staznost na cinnost okresneho sudu. Prisla mi odpoved, ze odvolacie konanie na Krajskom sude este nebolo skoncene a oni to nemozu ovplyvnit. Staznost na necinnost som si pisala sama, pretoze medzicasom moj pravnik zomrel a uprimne na noveho nemam ani peniaze. Prosim, ak ma niekto skusenosti - co by som teraz mohla urobit? Je ok ak napisem staznost na Krajsky sud, ze uz presiel rok a odvolacie konanie nebolo skoncene? Prosim, aka je lehota? je to tych 30 max. 60 dni? Dakujem velmi pekne vopred za pomoc. nasla som toto: Zákon č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok) Tretia časť PRIEBEH KONANIA § 49 Lehota pre rozhodnutie (1) V jednoduchých veciach, najmä ak možno rozhodnúť na podklade dokladov predložených účastníkom konania, správny orgán rozhodne bezodkladne. (2) V ostatných prípadoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak, je správny orgán povinný rozhodnúť vo veci do 30 dní od začatia konania; vo zvlášť zložitých prípadoch rozhodne najneskôr do 60 dní; ak nemožno vzhľadom na povahu veci rozhodnúť ani v tejto lehote, môže ju primerane predĺžiť odvolací orgán (orgán príslušný rozhodnúť o rozklade). Ak správny orgán nemôže rozhodnúť do 30, prípadne do 60 dní, je povinný o tom účastníka konania s uvedením dôvodov upovedomi
Dáša_
13.05.18,17:31
No toto ale asi nebude upravené v správnom poriadku ale v Civilnom sporovom poriadku alebo v Civilnom mimosporovom poriadku. Správny poriadok sa týka iných vecí. Teda s najväčšou pravdepodobnosťou, bolo by treba aspoň okrajovo poznať o čo ide.
rudolf83
13.05.18,17:45
Na odvolacie konanie nemá Krajský súd žiadnu lehotu. Vychádzajúc zo štatistiky MSSR bola priemerná dlžka súdnych konania v občianskych veciach v roku 2017 - viac ako 20 mesiacov.
Mária27
13.05.18,18:07
Sťažnosť na prieťahy v konaní sa adresuje predsedovi súdu, ktorý prieťahy spôsobuje. V tvojom prípade je adresátom je predseda krajského súdu.
Pozri zákon od § 62 https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2004/757/20170701

Tu je vzor sťažnosti (tá je ale na okresný súd - ty adresuj krajskému) http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/vzory-zalob-a-zmluv/s/staznost-na-postup-sudu.html
Ja Sama
13.05.18,20:32
Dakujem obom za odpovede. Mali by ste, prosim, aj nejaky navrh, co by som mohla urobit? alebo zostava len cakanie? dakujem