zajko51
16.05.18,05:21
Existuje predpis,podľa ktorého je organizácia povinná vrátiť preplatok do urč. dní,alebo je to na ich rozhodnutí. Ja som za nedodržanie dátumu mes.poplatkov za plyn zaplatila pokutu, napriek tomu, že sa mi to stalo prvýkrát. Ďakujem.
ivka70
16.05.18,04:07
pozri si zmluvu, ktoru si s nimi uzavrela ....
buchač
16.05.18,05:40
Poplatky sú sankcionované...nezriedka dochádza po určitej lehote k odpojení od zdroja.
----------------------------------

Spôsob vyplatenia preplatku z vyúčtovacej faktúry

Vyplatenie preplatku SPP realizuje podľa zmluvne dohodnutého spôsobu platby:
- ak uhrádzate bankovým prevodom z účtu - preplatok bude poukázaný priamo na váš bankový účet
- ak uhrádzate prostredníctvom platobného dokladu SIPO - preplatok bude započítaný do vášho najbližšieho mesačného dokladu SIPO

Ak je váš preplatok väčší ako celková suma, ktorú mesačne platíte prostredníctvom dokladu SIPO, rozdiel vám bude vrátený nasledovným spôsobom:
- ak uhrádzate inkasný lístok bezhotovostne (modrá tlač inkasného lístka), preplatok vám bude pripísaný priamo na bankový účet.
- k uhrádzate inkasný lístok poštovej doručovateľke (fialová tlač inkasného lístka), preplatok vám bude doručený doručovateľkou pri doručení inkasného lístka
- ak uhrádzate inkasný lístok na pošte (zelená tlač inkasného lístka), preplatok inkasného lístka si musíte osobne prevziať na svojej dodávacej pošte (ktorá pošta je vašou dodávacou, sa dozviete podľa adresy vášho bydliska na ktorejkoľvek pošte)

ZDROJ :
Oficiálna stránka SPP
vicktor
16.05.18,07:07
Istotne existuje taky predpis, zhotovila ho ta dodavatelska organizacia a je tam aj nejaka lehota (povedzme 30 dni), to preniesla do zmluvy alebo obchodnych podmienok, ale ak ju z nejakeho dovodu nedodrzia, pochybujem ze na seba usiju sankciu.
zajko51
16.05.18,09:26
Ďakujem za odpoveď,pozriem si zmluvu.
zajko51
16.05.18,09:27
To mi nenapadlo, no stárnem,ale veľmi pekne ďakujem
zajko51
16.05.18,09:30
Ďakujem,áno účet si sledujem,ale zatiaľ mi tam nič nedošlo,nie je to SPP,ale myslím,že v dnešnej dobe medzi nimi nie je veľký rozdiel.
buchač
16.05.18,09:38
Každý dodávateľ berie plyn od SPP...