zante
16.05.18,12:37
Brat dostal do daru od rodicov ich byt, s podmienkou dozivotneho prava. Aj na katastri bolo vlozene vecne bremeno. Kedze potreboval na nejaky cas niekde byvat, lebo staval rodinny dom, tak sa rodicia nastahovali do mojho bytu. Teraz sa chcu vratit do svojho, ale on to bez ich vedomia prenajal a nechce ich tam pustit. Ja som ho pred 6 mesiacmi upozornila, ze treba uvolnit ich byt, kedze ja moj predavam a odchadzam do zahranicia. Najprv suhlasil, potom sa nam iba vyhrazal a nadaval, a teraz uz s nikym z nas nekomunikuje.Najomnik samozrejme o nicom nevedel, ale bol ochotny sa dohodnut, zobrat len kauciu ktoru zlozil a byt uvolnit. Ibaze moj brat si postavil hlavu a chce od neho 3 najmy, kedze on nepodal vypovednu lehotu. Nevieme co robit ako ho donutit nech tam mozu spokojne dozit. Ja si na ten byt nerobim narok, ale potrebujem zabezpecit rodicov.
Mária27
16.05.18,12:45
Rodičia, ako oprávnení z vecného bremena, môžu žiadať byt vypratať, aj náhradu spôsobenej škody. Pri ďalších prieťahoch zo strany brata, rodičia môžu žiadať aj vrátenie daru.
Otázka nájomného je dvojstranný vzťah prenajímateľa a nájomcu.