Tabita888
24.05.18,15:07
Vedel by niekto, ako je to aktualne so zivnostou na maserske sluzby? Na Zivnostenskom urade mi bolo povedane, ze zivnost na tento predmet vydavaju iba absolventom zdravotnickych skol, pripadne maserom bez skoly, ale s 10-rocnou praxou. Uradnicka ma nasmerovala na ministerstvo skolstva, ze sa mam informovat tam, ze oni vydavaju nejake specialne povolenia na sportovu masaz. Mam certifikat o absolvovani kurzu klasickej a sportovej masaze maserskou skolou akreditovanou MS. Zdravotnu skolu nemam. Podla informacii uvedenych na webe ministerstva vnutra by vsak mal pre vydanie viazanej zivnosti stacit aj certifikat z kurzu. Alebo tam maju uvedene zastarane informacie? Je bez zdravotnej skoly mozne ziskat zivnost na maserske sluzby, alebo mozu maseri s kurzom fungovat iba ako sportovi maseri?
alaya1
24.05.18,13:18
Kurz nestaci- je nutne vzdelanie v odbore po absolvovani skoly. Pripadne mat odpovedneho zastupcu, ktory splna podmienky.
Tabita888
24.05.18,13:43
Vedela by si mi prosim poslat odkaz na nejaky zakon alebo vyhlasku, ktora to upravuje?
misoft
24.05.18,16:35
http://podnikatelsko.sk/ako-si-otvorit-masazny-salon/
"Odbornú spôsobilosť je potrebné preukázať predložením:

dokladu preukazujúceho absolvovanie strednej zdravotníckej školy, alebo
dokladu preukazujúceho absolvovanie masérskeho kurzu zakončeného skúškou, organizovaného inštitúciou akreditovanou príslušným ústredným orgánom štátnej správy, alebo
dokladu preukazujúceho absolvovanie lekárskej fakulty alebo zdravotníckej univerzity, alebo
dokladu preukazujúceho absolvovanie vysokej školy telovýchovného smeru.
"
Tabita888
25.05.18,05:29
Dnes som sa dozvedela, ze vraj "prislusny ustredny organ statnej spravy" sa v tomto pripade mysli Ministerstvo zdravotnictva, ale - v sucasnej dobe vraj ziadne taketo kurzy akreditovane tymto ministerstvom u nas neexistuju. Je to teda podla mna dost zavadzajuca formulacia zakona.