Peci5
24.05.18,20:12
Píše sa tu veľa o GDPR,ale nikde som zatiaľ nenašla,čí si musím zaplatiť nejakú firmu na vypracovanie,alebo si to dokážem spísať sama.Som SZČO-kaderníctvo,moje údaje o zakazníkoch sú meno ,priezvisko,telefón...popr.aké produkty používame a kolko zaplatila za návštevu--posledné udaje mi neprídu ako spominané osobné ....Stačí mi iba podpísaná papierová forma?nič z toho v pc neukladám.Viete mi niekto poskytnúť vzor?
Ďakujem
veronikasad
24.05.18,18:14
Máš zamestnancov?
Peci5
24.05.18,18:46
nie,som sama....
avalik
25.05.18,03:58
nemusis platit firmu, zvladnes aj sama ak sa ti chce citat GDPR nariadenie
... pouzi vyhladavac ku GDPR je tu viac tem a aj vzoy vydane UOOU
hanelie
05.06.18,21:24
citácia z dataprotection
Je možné súhlas získať aj inak ako písomne, alebo elektronicky?

Podľa čl. 4 ods. 11 nariadenia je súhlas dotknutej osoby „akýkoľvek slobodne daný, konkrétny, informovaný a jednoznačný prejav vôle dotknutej osoby, ktorým formou vyhlásenia alebo jednoznačného potvrdzujúceho úkonu vyjadruje súhlas so spracúvaním osobných údajov, ktoré sa jej týka“; zo samotnej definície súhlasu vyplýva, že súhlasom je akýkoľvek prejav vôle dotknutej osoby, ak spĺňa v definícii uvedené náležitosti, teda súhlas je možné získať aj napríklad nahraním cez telefón, alebo nahraním na kameru, za splnenia poskytnutia informácií podľa čl. 13 nariadenia najneskôr v čase získania súhlasu. Prevádzkovateľ nesmie zabúdať na zásadu, že je povinný získanie súhlasu preukázať, teda napríklad uchovávať si papierové súhlasy, alebo uchovávať si nahrávky súhlasov, alebo elektronicky poskytnuté súhlasy mať uložené napríklad v optickom archíve.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
prečo to sem dávam - lebo tu vyvstáva otázka - ak sa bude chcieť ku kaderničke objednať telefonicky nová zákazníčka čiže bude potrebné si zapísať do diára meno a tel číslo, ako získa súhlas na spracovanie os údajov - hm ............okrem toho nahrávania - veď to kým by kaderníčka podala všetky info o čo ide tak by mala aj padla :)
Ing. Ľubomír Janoška
06.06.18,03:47
Môj osobný názor je, že za daných podmienok sú niektoré povinnosti neaplikovateľné.
V tomto prípade konkrétne informovanie podľa čl. 13. Ak ide o získavanie.
PS - prvou otázkou je, či kaderníčka získava osobné údaje zákazníčky, pretože jej kladie otázky (a musí postupovať podľa č. 13) alebo kaderníčka prijíma údaje, ktoré jej zákazníčka poskytla, pretože hovor iniciovala zákazníčka (a potom postupuje podľa čl. 14). Chýba nám totiž definícia získavania.