k.79
26.05.18,14:19
Dobry den mal by som taku otazku som zamestnany vo sfere verejnej spravy kde mam jednu stabilnu pracu , ale pred par rokmi som zacal do plusu robit aj sofera na 9 miestne auto kde chodime po Slovensku a v zahranici ale max tak 2000 km mesacne no na toto mi pribudaju k vyplate s 28 eurami, co este samozrejme zdania , preto mam otazku ci to je normalne alebo co s tym spravit lebo stale si nieco krasne vymyslia len aby sa nemuselo platit , kde to ako by som mal vedla toho druhe zamestnanie a samozrejme nie malu zodpovednost ked sme v aute 9 osob cize napriklad den vyzera tak sadneme do auta idem napriklad 150 km do ciela tam potom pracujem aj ja 8-12 hodin a potom este spat 150 km , niekedy to je samozrejme aj viac napriklad 350 km tam plus praca a spat 350 km da sa s tym nieco robit ? myslim ako platovo alebo ? dakujem pekne za odpovede
expeeert
27.05.18,16:38
Neviem ako v štátnej "firme" ale u nás v súkromnej to normálne preplácajú hodinovkou - nadčasmi - striedajú sa viacerí šoféri, aby neprešvihli počet povolených nadčasov - ale len keď je to mimo bežnej pracovnej doby.