Tabita888
28.05.18,11:01
Vedel by mi prosim niekto poradit sposob, akym by som si mohla otvorit masersky salon aj ked mam "iba" masersky kurz?

Na prevadzkovanie masazi je potrebna zivnost, ktoru mi nedaju, ak nemam kurz akreditovany ministerstvom zdravotnictva, ktory ovsem v sucasnosti na Slovensku neexistuje. Mozem ziskat povolenie na podnikanie ako sportovy maser, v ramci toho je vsak oficialne mozne vykonavat iba masaz nazvanu "sportova masaz", co je druh kratkej masaze pouzivanej tesne pred alebo po sportovom vykone. Aj v ramci uplatnenia v sporte by som vsak potrebovala vykonavat este minimalne klasicku masaz a tejpovanie. Akym sposobom by bolo mozne sa zariadit, aby som neporusovala zakon?

Napadlo mi, ze v CR maju aj kurzy akreditovame ministerstvom zdravotnictva, ale neviem, ci by ich uznali aj u nas na ucel zalozenia zivnosti. Uvazujem aj nad tym, ze by som si nasla garanta so zdravotnou skolou, ale neviem ake su v tomto pripade podmienky. Stacilo by, ak by sa zarucil svojim podpisom pri zalozeni zivnosti, alebo by som ho musela nasledne zamestnat? Pripadne, ak by mal niekto zivnost na masaze a zamestnal ma na tpp alebo dohodu, mohla by som pre neho pracovat vo vlastnej prevazke, ktoru by som mala schvalenu na sportove masaze? A ako to robia vo wellness centrach, kde predpokladam, ze majitel nema zdravotnicke vzdelanie, ale pracuju pre neho maseri a fyzioterapeuti? Musi mat majitel tiez svojho garanta, ci staci jeden zamestnanec splnajuci odbornu kvalifikaciu a popri nom mozu robit aj kurzovi maseri?

Vopred dakujem za akekolvek rady a tipy!
alaya1
28.05.18,09:24
Tabita888
28.05.18,14:13
Dakujem za upozornenie. Ano, je to rovnaka tema, ale pytala som sa tam na nieco ine. Teraz by som rada zistila ake mam moznosti, ak by som chcela prevadzkovat vlastny masersky salon. Na uradoch nie vzdy povedia vsetko, co by clovek rad vedel a mozno sa tu najde niekto, kto sa v tejto problematike orientuje lepsie alebo riesil nieco podobne.
avalik
28.05.18,14:23
skús lepšie googliť. akreditované základné masérske kurzy existujú
Tabita888
30.05.18,15:40
Maserske kurzy akreditovane su, ale akreditaciu udelilo ministerstvo skolstva. Na zivnostenskom urade tvrdia, ze aby mohli vydat zivnost, musela by som mat kurz akreditovany ministerstvom zdravotnictva (ale sami hned dodali, ze take u nas nie su), alebo mat okrem kurzu akreditovaneho ministerstvom skolstva absolvovanu aspon strednu zdravotnicku skolu - ktoru bohuzial nemam. :-/