minervacar
30.05.18,09:28
Zaujimalo by ma na akom principe funguju letaky u lekarov, ktore bezne vidavam v cakarni. Spolocnosti co tie letaky dodavaju to riesia priamo s lekarom za nejaku odmenu alebo s nemocnicou? Ako to je?
kopretinka
30.05.18,07:44
a letáky,ktoré dostávaš do svojej vlastnej schránky niekto s tebou rieši?
minervacar
30.05.18,07:56
To je tvrdenie alebo otazka? Ak tvrdenie, ste lekar a hovorite to z vlastnej skusenosti alebo ide len o trolling?
ivka70
30.05.18,08:04
ja tam vidim otaznik a nevidim dovod na oznacenie trollingu ...
misoft
30.05.18,08:19
@minervacar: z tvojich vyjadrení by som skôr napísal, že ty TROLLuješ.
Logické je: letáky si vydávajú pharmacofarmy, zdravotnícke zariadenia (započítajú si to do nákladov) a je to ich REKLAMA. Lekár s nimi ani nemusí mať žiadnu dohodu, podobne ako občan, ktorý ich dostáva do schránok - tiež nemá s nimi žiadnu dohodu a predsa ich má plné schránky.
Onko
30.05.18,08:41
No podľa mňa, ak chceš znížiť pravdepodobnosť, že letáky skončia okamžite v koši, tak by si sa mal s lekárom alebo inou zodpovednou osobou dohodnúť, aby si mal súhlas svoje letáky v jeho čakárni nechať. Predpokladám, že ti ide o to, že chceš mať u nich svoje letáky. A áno, môžu za to chcieť odmenu, že ti takto umožnia robiť si u nich reklamu.
buchač
30.05.18,11:54
Spýtať sa nejakého lekára je problém ????????

Ale môžem zavolať svojim lekárom......či ? ;)
Mila123
30.05.18,12:00
máš osobnú skúsenosť s odmenou za letáky?
Onko
30.05.18,12:09
Nie
minervacar
30.05.18,12:12
misoft@: pises, ze je logicke teda nemas aspolutne ziadnu skusenot ako henten druhy. Logicke je akurat to, ze bez dohody letaky poletia 1. leteckou postou do kontajnera...
minervacar
30.05.18,12:13
Nie je, len sa chcem poinformovat ako to vacsinou chodi.
minervacar
30.05.18,12:15
@ivka70: otaznik som videl aj ja, len sa mi nechce verit ze niekto moze plesknut taky blud. postova schranka proste nie je cakaren u lekara a platia tam asi ine pravidla.
minervacar
30.05.18,12:16
Dakujem za rozumny koment.
buchač
30.05.18,12:17
Strana 58

https://www.sukl.sk/buxus/docs/O_nas/Vzdelavanie/Reklama_liekov_v_praxi.pdf

P.S.:
Onko síce vraví niečo o odmene...čo je ale blbosť.
Všetky náklady idú na vrub poskytovateľa propagačných materiálov.
Onko
30.05.18,12:33
Daný odkaz hovorí iba o reklame liekov, lekár samozrejme nemôže brať odmenu sa robenie reklamy liekom, v tejto oblasti by mal pôsobiť nezávisle.
Zadávateľ otázky však neuviedol, o aké letáky má ísť, pri reklame na produkty a služby nemedicínskeho charakteru už odmena za reklamný priestor môže byť zo strany lekára vyžadovaná a dodávateľom letákov poskytovaná.
buchač
30.05.18,14:45
Neviem, ako ty...ale ja zvyknem ísť zásadne ku zdroju.
vicktor
30.05.18,15:07
A ty si kto? Lekar, ktory sa hneva ze reklamnici mu nedavaju baksis alebo reklamnicka, ktora sa hneva ze letaky nemaju dlhu zivotnost?
Poznam ambulanciu kde je jediny lekar so setrickou a zrejme maju prehlad co je na stoliku. Ale poznam aj zdravotne stredisko kde je cakaren ako siroka chodba a 12 ambulancii - to kazdy doktor ma odsuhlasit polozenie hrbky letacikov?
buchač
30.05.18,15:17
vicktor
Prebehni si len tak letmo
http://www.porada.sk/search.php?searchid=660860

Myslím si (ba som presvedčený), že prídeš k rovnakému záveru ako ja.
vicktor
30.05.18,15:29
"Prepáčte - vyhladávač nenašiel žiadne výsledky"
Tak som sa pozrel na posledne prispevky - ma siroky zaber. :)
alaya1
30.05.18,15:48
Predpokladam, ze cakaren je sucastou priestoru, v ktorom ambuluje lekar, takze je bud jeho vlastnictvom, alebo ho zastresuje najomna zmluva. Je nutne, v pripade korektnosti poziadat majitela, alebo najomcu o to, aby mohli byt letaky v cakarni umiestnene. Je to len na jeho rozhodnuti,. ci tam tie letaky necha, alebo nie.
minervacar
30.05.18,18:15
Preco by som sa mal hnevat? A mimochodom, ty si kto? :)