Dáša_
31.05.18,06:21
Zaujímalo by ma, či ja ako súkromná osoba viem kúpiť napríklad nejaké štátne dlhopisy. Ale najlepšie priamo, nie cez rôznych obchodníkov. Dobre teda :D , aspoň cez banku. Proste prídem niekde, k nejakému okienku a poviem, že si prosím štátny dlhopis. Schválne to píšem takto naivne, lebo by som chcela ísť na podstatu.
buchač
31.05.18,05:07
Poplatok za obchod realizovaný cez banku je väčšinou vyšší ako keby sme obchod realizovali prostredníctvom brokera.

Aby niekto mohol prostredníctvom banky obchodovať, resp. si zakúpiť nejaký CP, banka mu bude musieť najprv vytvoriť majetkový účet, na ktorom bude mať vedené svoje CP. Okrem toho, podmienkou môže byť aj to, že klient musí mať okrem majetkového účtu, vedený aj osobný účet v danej banke (napr. u Tatra banky).

https://www.google.sk/search?client=opera&q=k%C3%BApa+%C5%A1t%C3%A1tnych+dlhopisov&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
Dáša_
31.05.18,05:47
Si fakt milý, že si to vyhľadal za mňa :) Srdečná vďaka.

Mňa by celkom zaujímalo, či má niekto s tým priamu skúsenosť.
Účet s akciami mám, pozostatok kupónovky. Mmch, riečim to hlavne preto, lebo mi včera došli dividendy :) Tak dumám, jak ich utratím. Dividendy z kupónovky.... :)
buchač
31.05.18,05:49
Bóóóóže...toľko šťastia....že dividendy.
To máš akcie Coca Coly ? ;) :D :D :D
Dáša_
31.05.18,05:52
nie, slovnaft :)
vicktor
31.05.18,06:31
Aspon milion? Lepsie by bolo sto, pretoze pochybujem o kupe/predaji statnych dlhopisov v malom. To skor vyhladat dlhopisovy fond ... inak vieme ze "ziskovost" takemu fondu nehrozi.
Dáša_
31.05.18,06:38
no ved prave preto nechcem žiaden fond. chcem iba vlastnit jeden statny dlhopis. S minimalnym úrokom. Ak sa dá. Proste zisťujem, či to je u nás možné. Lebo v zahraničí existuje také, že prídeš na poštu v správnom čase a kúpiš. A keď nezarobíš, tak aspoň neprerobíš na všetkých možných poplatkoch, ktoré sú v banke a u obchodníka.
kobolcs
02.06.18,19:33
neskusaj to u nas na poplatkoch prerobis vsetky svoje dvidendy. To uz radsej terminak do 100000
S4B
17.07.18,15:54
Predaj štátnych dlhopisov a rovnako aj štátnych pokladničných poukážok prebieha na SR prostredníctvom agentúry ARDAL ( Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity) .