TK1991
04.06.18,17:08
Co vsetko potrebujem k eshopu? Mam na mysli informacie tykajuce sa objednavok a faktur. Staci mi nato virtualna pokladnica? Kde si ju zriadim?
Budem pottrebovat aj tlaciaren k pokladnici alebo mozem faktury tlacit na normalnej tlaciarni bez nlockpv? V pripade ze mate dobry zdroj informacii k tomuto budem vam vdacny za poskytnutie.
Za reakcie vopred dakujem
Dáša_
04.06.18,16:14
veľa eshopov ani registračku nepotrebuje - riašia platbami cez účet, aj dobierky idú priamo na účet. Tovar zákazník osobne nevydávajú, respektíve iba pri platbe na účet predom. Objednavky by ti mali chodiť z nejakého systému eshopu, podľa toho, či si vyberieš nejaký hotový, urobíš sám na vošne dostupných riešeniach, necháš urobiť na mieru, prípadne prenajmeš. Vždy je tam nejaké administratívne rozhranie. Či už bude riešiť aj vystavovanie faktpr, alebo na to bude treba iný program, to záleží od toho, čo si vyberieš.
jslancik
04.06.18,16:22
očividne potrebuješ niekoho, kto vie aspoň niečo. nevyhnutne potrebuješ niekoho, kto bude robiť účtovníctvo (sám sa na to snáď nechystáš...). A ten ťa tým prevedie a zastreší to všetko.
nápad mať nestačí. nevedieť použiť google a vyhľadávanie napr. aj tu na porade (kde je to všetok x-krát riešené), je nonsens.
TK1991
04.06.18,16:32
Ano cez administraciu viem vybavit objednavku a vytvorit fakturu ktora sa automaticky odosle zakaznikovy. Ja ale neviem co s tou fakturo, len si ich zbierat a na konci roka ich dam uctovnicke ktora mi na zaklade nich urobi danove priznanie?? Nemusi to vsetko prebiehat nejak elektronicky cez stat? Dakujem
Dáša_
04.06.18,17:51
príde na to, či si alebo nie si platiteľ DPH
TK1991
05.06.18,16:02
Som platca dani, v konecnom dosledku to je jedno kedy sa mi spocitaju dane ci nie? Ktora verzia je pre mna vyhodnejsia na zaciatok podla teba? Lebo mi vychadza ze na konci budem vzdy na tom istom. Ktoryvpripad si vybrat aby som na zaciatok nepotreboval pokladnu?
Dáša_
05.06.18,16:08
Dph nemusí byť to isté, čo dane. Dan z prijmu stačí taz do roka povedzme. Ale dph sa musí robiť mesačne, respektíve štvrťročne. To si treba ujasniť na začiatok
jslancik
05.06.18,16:39
svätá prostoto, toto rieš s vlastnou účtovníčkou. to je prvý krok, čo musíš spraviť, keď o tom absolútne nič nevieš.
TK1991
07.06.18,10:46
Aby som v tom mal jasno, pod pojmom platitel dph sa mysli situacia kedy nakupujem tovar aj z prirazkou dph alebo situacia kedy odvadzam statu dph z predaneho tovaru? Dakujem
TK1991
08.06.18,12:13
Nechal som si to cele vysvetlit a uz tomu rozumiem, civec sa ma tak ze nebudem platca dph, cize oplati sa mi kupovat registracnu pokladnu? Alebo na zaciatok ju nebudem potrebovat? Vdaka