Sunaki
05.06.18,18:26
Zdravím, pracoval som pre jednu S.R.O takmer rok ako SZČO. Nemali sme spísanú žiadnu zmluvu ani nič ale prosto na konci mesiaca som vystavil faktúru a vždy peniaze prišli. No posledné 2 mesiace mi do dnešného dňa nevyplatili , aj keď sú už obe faktúry po splatnosti. Ako môžem postupovať pri vymáhaní v takom prípade keď nemáme žiaden pracovný denník, ani zmluvu prosto nič. Ale viem že každú mnou vystavenú faktúru si dávali do účtovníctva nakoľko sú mesačnými platcami DPH. Faktúry boli vždy posielané len cez email. Mám nejaké možnosti ? ďakujem za každú odpoveď.
jslancik
05.06.18,16:29
podpisoval ti niekto tvoje výkony? niečo, na základe čoho si fakturoval. a čo si tam robil? nič, čo by čo len zdiaľky zaváňalo závislou prácou?
Sunaki
05.06.18,16:35
Podpísané nič také nebolo , ale nedalo by sa použiť že tie faktúry dáva do podvojného účtovníctva ? Tým ako keby priamo priznával že áno daná faktúra je platná a súhlasím s ňou, alebo sa mýlim ?
jslancik
05.06.18,16:37
no a ešte zodpovedz, že čo si tam robil. aby si si neušil búdu hlavne na seba, ak to budeš riešiť ďalej.
Sunaki
05.06.18,16:40
Klasické stavebné práce, pre ktoré mám otvorenú živnosť.
jslancik
05.06.18,16:42
vlastné náradie, vlastné auto, sám sebe šéfom? alebo si robil, čo ti nakázal majster/stavbyvedúci?
Sunaki
05.06.18,16:45
vlastné auto áno, vlastné náradie áno ... vykonával som to čo stavba zadala S.R.O ako požiadavku.