Tomas116
11.06.18,15:04
Zdravím, chcel by som kúpiť pozemok vedený ako "záhrada" v jednej z obcí na Záhorí.
Mojím úmyslom je "zasadiť" na tento pozemok mobilný dom o výmere 40m2 (bol by iba položený na betónových dlaždiciach) s tým že by som ho nenapojil ani na elektriku, ani na vodu či plyn.

Keď som volal na obecný úrad a pýtal sa či by som to tak mohol spraviť, tak mi pani začala vravieť že by to asi bol problém pretože v minulosti niečo podobné na tom pozemku už riešili a stav. úrad to neschválil alebo mal proste nejaké výhrady. A že by boli radi ak by sa ten pozemok využíval iba na pestovanie zeleniny a pod.

Naozaj si tam ten dom nemôžem dať ani keby nie je napojený na nič čo vlastní obec?
Elektrinu by sme chceli riešiť solar. panelmi a vodu studňou.

Vďaka
ivka70
11.06.18,13:08
Nuz, predstavujes si to velmi jednoducho.
Aj polozenie na betonovych dlazdiciach je spojenie so zemou (nelevituje).
Aj napojenie na studnu je napojenie na siete, nemusi byt napojeny na verejny vodovod. A z hladiska ekologie musis mat vyriesene ekologicky aj odvod vody.
Ak ma obec kanalizaciu, zumpu ti nepolovia a zasa by to bolo napojenie na cosi.
Aj solarne panely aj ke su automonym ostrovom, su napojenie.

http://www.porada.sk/t305592-nezavisly-mobilny-dom-treba-stavebne-povolenie-alebo-ohlasenie.html
http://www.porada.sk/t284461-potrebujem-stavebne-povolenie-na-mobilny-dom.html
ZahradnikAmater
11.06.18,20:49
Odpoveď bude taká, ako sa to komu bude na obci "hodiť". Je na pozemku iná nehnuteľnosť? Potom by to bol "vedľajší objekt" a všetko by bolo jednoduchšie. Nikomu nehovor, že tam chceš bývať a napojiť to na studňu. Je to lepšia unimobunka na náradie a schovanie sa pred dažďom. V každej záhrade môžeš mať "chatku" do 10% plochy záhrady. Chata je objekt na rekreáciu, nie na bývanie. Nepotrebuje napojenie na siete.
"Boli by radi...." úradník môže konať len v zmysle zákona, čo by rád nikoho nezaujíma.
Normálne to tam zaparkuj a ak sa im nepáči, nech sa s tebou súdia.

Niekde neberú položenie na dlaždice ako stavbu, inde im vadí, ak je pod dlažbou kamenivo, už to považujú za zemné úpravy pod objekt. Ja som názoru, že pokiaľ tomu vieš naložiť kolesá a odtiahnuť to, tak je to mobilné, nie pevné, hoci dočasne stabilizované.

Kopa záhradkárskych osád má trvalých obyvateľov v chatkách a nikto nerieši, že tam žijú aj deti v nevyhovujúcich sociálnych podmienkach. Toto by mali riešiť obecné úrady a nie slušného človeka, ktorý si privezie mobilheim na svoj pozemok.
ZahradnikAmater
11.06.18,20:51
Voda môže byť zvedená do koreňovej čističky a použitá na zavlažovanie záhrady. To ale "nesedí" úradníkom a vodárňam, lebo nemajú ako kasírovať ekologického človeka.
Ale že žumpy po večeroch vytekajú do kanálov pri cestách, to opäť nikoho nes€rie, o trativodoch nehovoriac....
ivka70
12.06.18,06:56
obec, preklep opraveny :)