Janci_SvK
12.06.18,17:13
Dobrý deň, chcel by som sa poradiť ohľadom odseku, ktorý mám v pracovnej zmluve. Zo zamestnávateľom som sa chcel dohodnúť na skončení pracovného pomeru k 30.6. bez výpovednej lehoty, keďže sa mi naskytla lepšia pracovná príležitosť. Neviem či to mám chápať správne..ak by som nedodržal 2-mesačnú výpovednú, môže odo mňa zamestnávateľ vymáhať peniaze za neodpracované 2 mesiace výpovednej lehoty?
Katy a R
12.06.18,15:24
Ak sa so zamestnávateľom dohodneš - tak ťa výpovedná doba nemusí zaujímať. Ale na skončenie PP Dohodou treba obidve strany :) a platí taký termín, aký si dohodnete.
Ak nebude dohoda, ale dáš Výpoveď - tak to je jednostranný akt, žiadny súhlas nepotrebuješ, lenže potom treba dodržať výpovednú dobu , ak nedodržíš - máš tam sankciu.
Janci_SvK
12.06.18,15:28
Jasne, a ta sankcia....ak neodrobím tie 2 mesiace výpovednej, môže ich odo mňa zamestnávateľ vymáhať...príklad: mzda 700€, neodrobím 2 mesiace výpovednej, musím zamestnávateľovi poslať 1400€?
Katy a R
12.06.18,15:37
ja neviem, akú máš výpovednú dobu? ... teoreticky je na zamestnávateľovi, či prižmúri oko a niečo odpustí? sám sa musíš rozhodnúť!
A len tak medzi nami srnkami - ve´d ak sa dá časovo zladiť nejako (s pomocou dovolenky a dohodou s novým zamestnávateľom) - môžeš mať aj obidva PP súčasne☺
Janci_SvK
12.06.18,15:43
Starý zamestnávateľ by mi dal najradšej dvojnásobnú sankciu....výpovedná by mala byť 2 mesiace...zladiť sa to nedá, toľko dovolenky nemám, nový zamestnávateľ potrebuje nástup k 1.7.
ivka70
12.06.18,16:04
Ano tu sumu /pocita sa z priemernej mzdy/ by mal narok od teba dostat, dokonca by ju vysudil, keby si ju nezaplatila sama. Vtedy uz aj so sudnymi poplatkami.
Ľaľa
12.06.18,17:30
To, že bude mať dva prac. pomery súčasne, neznamená, že bude súčasne aj fyzicky prítomný na oboch pracoviskách. V jednom zamestnaní môže pracovať trebárs na plný prac. úväzok, v druhom zamestnaní na skrátený úväzok, takto môže pracovať dovtedy, pokiaľ bude obidve práce zvládať, alebo vo vyššie riešenom prípade môže počas čerpania dovolenky u jedného zamestnávateľa, pracovať u druhého zamestnávateľa, samozrejme, že má dostatok dovolenky na prekrytie nevyhnutnej doby pokiaľ mu neuplynie výpovedná lehota a na čerpaní dovolenky sa dohodne s prvým zamestnávateľom.
(No v tomto prípade dostatok dovolenky nemá...)