livia1108
14.06.18,08:03
​Dobry den.potrebovala by som poradit.problem nemam ja ale moja mama.s farbenim vlasov nemala problem asi 20 rokov..sem tam ju trochu svrbila pokozka hlavy par dni po farbeni ale potom bola v pohode.no asi pred 2 mesiacmi po farbeni vlasov opuchla na cele aj okolo oci a opuch trval asi 3-4 dni..mysleli sme ze pomoze zmena znacky tak teraz skusila inu,drahsiu ale zase opucha.za odpoved vopred dakujem
ivka70
14.06.18,06:11
Alergicka reakcia na nejaku zlozku farby sa moze prejavit kedykolvek, treba okamzite prestat s pouzivanim farby, ak nechce mat ovela horsie nasledky ako "len" opuch. Ulohu zohrava zdravotny stav, imunita, hormonalne zmeny a pod.
Vacsinou sa po prejave alergie stav uz nikdy nevrati a treba uplne vylucit farbenie..


https://www.webnoviny.sk/neziaduce-ucinky-farbenia-vlasov-opuchy-koma-smrt/
Problém je, že človek si môže farbiť vlasy celé roky a žiadna reakcia sa nedostaví. Potom však telo danej osoby zrazu začne byť citlivé na látky obsiahnuté vo farbe a nastanú nebezpečné reakcie. Takíto ľudia nesmú už nikdy používať farbu na vlasy,“ uviedol dermatológ Paul Farrant z Royal Sussex Hospital v Brightone.
livia1108
14.06.18,06:18
dakujem a keby skusila farbiaci sampon alebo nieco prirodne?? alebo radsej pre istotu uz vôbec nic?
ivka70
14.06.18,06:28
Telo si roky pamata, na co ma reagovat.
Skusit moze, ale ja by som aspon 3-6 mesiacov nedavala nic okrem detskych samponov na umyvanie a potom velmi opatrne skusila nieco skor prirodne. Alergcka reakcia mzoe byt napr. aj na hennu, ale predsa len je to mensia chemia.
Riziko je vzdy a ak bola 4 dni opuchnuta ...tak velke.
livia1108
14.06.18,06:31
aj ked bude sklamana ze bude musit chodit sediva no zdravie je predca len najdolezitejsie..a naozaj velmi pekne Vam dakujem
Mária27
14.06.18,07:05
Poznám taký prípad. Treba vynechať, pol roka nosiť parochňu, potom opatrne skúšať iné kvalitné farby, napr. Excelence creme - trojnásobná ochrana. Čím skôr po farbení (na druhý deň) znovu umyť vlasy šampónom s obsahom Klimbazolu (napr. PantheHair proti lupinám).
livia1108
14.06.18,07:11
ano uz umyla vlasy od vcera 2krat..no nie presne takym samponom.. a ta excelence to je ako mensia pravdepodobnost ze by z nej neopuchla?? aj ked az po polroku? nechcem aby velmi riskovala a.dakujem vam za odpoved
Mária27
14.06.18,07:38
Je to vyskúšané. Šampón dostane v lekárni.
Katy a R
14.06.18,07:58
sama píšeš, že v podstate aj predtým mala problémy pri farbení - zrejme je jej pokožka citlivejšia ... no a keď sa teraz objavil aj opuch - aj očí ? - nuž treba použiť len zdravý rozum! A keď už aj celkom neprestať, tak aspoň dať tej pokožke dostatočne dlhý čas na zregenerovanie .
Alergická reakcia môže byť na hocičo (a v tých farbách toho je dosť), dokonca aj detský šampón nemusí byť pre niekoho vhodný.
konkrétne u nás - všetko, kde je harmanček nevhodné.
lujza.j
14.06.18,08:11
Presne tak....telo -pokozka hlavy uz davala znamenie....
kopretinka
14.06.18,08:25
a to prečo parochňu :eek: a prečo klimbazol? je alergická na chemikálie a má si dávať ešte ďalšie?
kopretinka
14.06.18,08:45
telo jej dávalo tým svrbením na vedomie,že to nie je dobré a aj tak to používala,tak sa nemôže čudovať,že keď neposlúchala dlhé roky tieto malé upozornenia,tak muselo prísť upozornenie veľké.Už to nikdy nebude lepšie.Tie chemické farby obsahujú v podstate všetky to isté.......chemické sračky.
Ak nevydrží bez farbenia,tak bohužiaľ.... musí si vybrať-buď zdravie alebo farba.......

Po odrastení farbených vlasov môže používať prírodné farbivá,buď čistú hennu,alebo namiešanú s inými prírodnými farbivami.Len samotná henna na šedivé vlasy je ošemetná,tam treba farbiť 2-fázovo.
(na FB sú skupiny,kde poradia ......ako aj s čím farbiť a kde kúpiť)
Prírodné farbivá majú výhodu,že nevnikajú do vlasu a neničia jeho štruktúru ale naopak,vlas obalia a chránia. "bezfarebná" henna sa používa ako maska,zábal.
korela
14.06.18,08:57
Môže nosiť turban, nemusí parochňu, dajú sa krásne uviazať na rôzne spôsoby. Textilné, čo dýchajú. Všetko je iba nezvyk. Aspoň na čas, v lete je to ešte prirodzenejšie.
korela
14.06.18,09:17
Nepíšeš koľko má rokov, ale sivé vlasy dosť letia. Farbia si ich týmto odtieňom aj mladé ročníky.
https://sk.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=hair%20grey&eq=hair%20
grey&etslf=58432&term_meta[]=hair%7Cautocomplete%7Cundefined&term_meta[]=
grey%7Cautocomplete%7Cundefined

Treba si uvedomiť, že farba vniká na hlave do pokožky, a tá veru nie je plavecká nepriepustná čiapka. Ćiže sa dostáva do celého tela. Rovnako ako každá kozmetika cez pokožku, preto sú najlepšie prírodné prostriedky na pleť a pokožku vôbec, jedno kde. O olejoch sa veľa predsa píše - mandľový, kokosový, olivový a veľa iných, všetko 100 percentných, a čo najkvalitnejších, nie šmejdy. Nanášať na vlhkú pokožku.

Platí čo do seba, môže ísť aj na seba. A teraz nech si mama uvedomí, či by si to vedela predstaviť na tanieri, čo si dáva na hlavu.
A to platí pre všetko, aj pre laky na nechty.
Toto všetko sa skrýva za pojem kreatívny a módny priemysel, rozumej zisky a zamestnanosť. A kto sa ešte necháva aj dobrovoľne tetovať, tak to už vôbec nechápem. Jediná výhoda pre kriminalistov pri identifikácii osôb.

Dcéra si začala dávať kvôli pár sivým vlasom nejakú farbu na vlasy prírodnú vo farbe svojich vlasov, nikto to z jej priameho prostredia nezbadal. Vlastný odtieň má veľmi pekný, nikdy sa nefarbila, ale z manželovej strany ide o rodovú záležitosť.
Týchto pár šedín sesternica aj manžel už v 19-ich. Ale celkový nástup šedín až po rokoch, čo už bolo v norme.

Celá mamina záležitosť je jednoduchá, nech sa netrápi, z nedostatku treba urobiť prednosť.
livia1108
14.06.18,09:24
skusime dakujem za odpoved
Katy a R
14.06.18,10:02
- len na odľahčenie;) - že koľko námahy, stresu, nerváčenia, ma stálo, kým som získala melír - každý druhý vlas "vyfarbený" našedivo - a terazky to mám zničiť nejakou farbou? ☺
ZahradnikAmater
14.06.18,19:58
Sú dve možnosti. Nedávno sa do farieb začali dávať "nové" zložky, na ktoré mama zareagovala. Alebo sa nepriaznivé látky postupne v tele ukladali, až teraz dosiahla strop a po rokoch svrbenia (svrbenie je prvý stupeň bolesti) už telo povedalo dosť. Čo myslíš, ktorý krok zaistí, že jej telo nebude protestovať?
Auri
18.06.18,10:05
Moja mama to mala tiež. Opuch trval viac ako 4 dni. Ležala v nemocnici. Testovali ju na kožnom, alergia na nejakú zložku. Predtým žiadnu alergiu nikdy nemala. Dali jej na predpis robený v lekárni žĺtkový šampón. Odvtedy ničím iným vlasy neumýva. Len si už kupuje sama.
Taký maličký klasika z detstva:
https://www.google.sk/search?q=zltkov%C3%BD+%C5%A1ampon+demiclen&tbm=isch&tbs=rimg:CQ0ANf6h-J2CIjgO6NlVi3OBNPRYUlWjx9LubLSCivxIWIIC73kxQMPBayh J7vs5RN-ar9BvUkgcQi4ob2TysXAZ7yoSCQ7o2VWLc4E0EU3P1qX_1Wj0I KhIJ9FhSVaPH0u4RTlonWmO1BRkqEglstIKK_1EhYghEmYSf84 5upHCoSCQLveTFAw8FrEVLcizI9TUS1KhIJKEnu-zlE35oRC8EfumupC08qEgmv0G9SSBxCLhFcbAQlsoLWaCoSCSh vZPKxcBnvEZZA3H0gQ4KA&tbo=u&sa=X&ved=2ahUKEwiZmOKkht3bAhXFJVAKHS3_AlMQ9C96BAgBEBg&biw=1920&bih=955&dpr=1

A vlasy si nefarbi farbou vôbec. Nechce riskovať. Neviem akú farbu/odtieň používala tvoja mama. Moja chcela do hneda. Tak používa farebné tužidlo. Veľmi ho nedostať, skôr v malých drogériách alebo cez net som objednávala teraz.
Toto:
https://www.google.sk/search?q=farebn%C3%A9+penov%C3%A9+tu%C5%BEidlo&tbm=isch&tbs=rimg:CQ1PGw-rQItmIjg1kha6Vj801pXRbku56J3iGvqUDWqErMw7yZc7KJz3U 7Vscq3DU6v8TUeW5JMchip6mcJbjuwPOSoSCTWSFrpWPzTWEaU mJmuVhfE7KhIJldFuS7noneIR6Q4f2aouO5cqEgka-pQNaoSszBE_1gyzShfovsioSCTvJlzsonPdTEfKgldR8WUwqKh IJtWxyrcNTq_1wR_14Ir6leSGYYqEglNR5bkkxyGKhHwc0rM7l yG3yoSCXqZwluO7A85EeyvOpex6AHe&tbo=u&sa=X&ved=2ahUKEwjVg-W1hN3bAhXCZlAKHcilCCsQ9C96BAgBEBg&biw=1920&bih=955&dpr=1

Ten fialový obal, používa odtieň Dark Brown, len Brown chytá veľmi do ružova. Nie je to úplne ono, ale nie je šedivá.
Estetic
19.06.18,10:16
Pretože alergia je na známe veci.