baculka631
14.06.18,13:13
Mám zvýšené peč.testy .NaposledyALT-1,82,AST-1,55,GMT1,56 a ALP-1,63,Bilirubín o.k.Som v kliimaktériu a hormonálnu liečbu na návaly a pod.gynekológ neodporúča.Odporučil Minapent so šalviou/už kúpené/ tam píšu,že pozor pri ochoreniach pečene.Pýtala som aj obvoďáka aj gynekológa či to môžem,pokrčili ramenami.Viete mi poradiť?Ďakujem za odpovede.B.
lujza.j
14.06.18,11:58
baculka631
14.06.18,15:24
Ďakujem za odpovede.Sóju nemôžem mám alergiu na ňu,zvyšuje mi TK.Pila som šalviový čaj,nepomohol.
neva19
28.06.18,06:46
Na zvýšené pečeňové testy doporučujem kúru - pestrec mariánsky, drvený. Mám ju za sebou s úspechom. Objednala som ho na stranke vasbylinkar.
Jarka 1
28.06.18,06:49
Pestrec mariánsky kúpi v každej lekárni, alebo aj bežne v obchode.
neva19
28.06.18,06:55
To áno, avšak doporučujem ten drvený. Nechcem robiť reklamu, ale pozrite si stránku, mám to vyskúšané sama na sebe.
Jarka 1
28.06.18,07:30
Ja tiež a preto by som neodporučila ani drvený, ale kúpiť celý a pred použitím si vždy čerstvo namlieť len potrebné množstvo, alebo množstvo na jeden deň.
baculka631
28.06.18,09:59
Pestrec som užívala,veľmi mi zvýšil TK,ktorý inak mám o.k.
korela
28.06.18,21:52
Mama si nahmatala hrčku na pečeni, tak hneď utekala na onkológiu, praktického vynechala, bolo jej povedané, že to budú sledovať, to mala asi 40 - 45. Niekto jej poradil Lipovitan, vtedy to bola novinka, užívala ho pravidelne možno 20 rokov, žiadne kontraindikácie, cítila sa dobre.
Nedávno som v súvislosti so mnou niekomu spomenula Lipovitan, a že ten sa ešte vyrába?
https://bioporadce.cz/lipovitan/#kontraindikace - myslím, že žiadne.
V recenziách niekto uvádza, že odpuchli nohy, to znamená, že dotyčnej jej ich pomohol odvodniť.
Boli to také biele obalené lentilky. Pečeň nebola dôvodom pre jej dg, dožila so pekného veku. Tak nad ním uvažujem aj ja, ale beriem Jamieson Stress ease 2x do týždňa, a teraz zisťujem, že to má podobné zloženie, voľnopredajný. Ev. sa spýtaj v lekárni na rozdiel medzi nimi.
Lipovitan je dlho obľúbený a zdá sa, že neškodný pre veci, ktoré spomínaš, tlak a pod.