Timea Zivcáková
14.06.18,19:40
Sused prerobil stary dom a chce vstupit na mij pozemok ked nie sme doma. Nevyhovuje mu cas co som mu dala.
Mária27
14.06.18,18:10
Za akým účelom tam chce vstupovať?
Terezia13
14.06.18,18:14
misoft
14.06.18,18:40
Ak chce len tak....z roztopaše, nemá nárok.
Ovšem - toto vraví zákon:
zze/1964-40/127/3
A tam sa už nevraví nič o tom, že len v prítomnosti majiteľa pozemku.
Je to jasné? Ty - ak musí zabezpečiť svoju stavbu - mu nemôžeš diktovať, že bude pracovať od 8:00 do 10:00 a potom od 16:00 do 17:00, lebo sa ti to inak nehodí. Ak na to pristúpi - tak počítaj s tým, že to čo by urobil za 3 dni - bude robiť aj 3 mesiace.
buchač
14.06.18,18:51
Sused PREROBIL alebo chce PREROBIŤ, prípadne PRERÁBA dom ?

Tak mu DAJ vtedy, keď vám bude obom čas vyhovovať...
ZahradnikAmater
14.06.18,19:48
Kde presne je v ktorom zákone napísané, to, čo tvrdíš? Ja som mal podobný problém. Sused chcel opraviť dom, dovolil si vstúpiť viackrát na môj susediaci pozemok bez predchádzajúceho opýtania aj bez dodatočného oznámenia. Jeden ostrý rozhovor plus pohrozenie políciou stačilo, aby pochopil: a) Nemám problém povoliť mu vstup na môj pozemok, pravda len oficiálnym vstupom, a vtedy, keď nepoškodí moje porasty (dá sa to, nejde o šikanu), b) Len po predchádzajúcom spýtaní a v dohodnutom termíne, len za mojej prítomnosti. Inak mu hrozí vyšetrovanie mimo iného aj za stratu cenných strojov z môjho domu, napr.

Nemusí pristúpiť na mnou navrhnutý čas, ale musel by to vysvetliť môjmu čuvačovi, napr.
buchač
14.06.18,20:06
Hm...

a.) čo poškodí (lebo niekedy sa to inak nedá), to refunduje...na spôsobe nezáleží.
b.) čo nejde rozumne = nedohodou, to pôjde rozhodnutím súdu.

Príklad :
- Idem robiť rekonštrukciu strechy, kde je potrebný prístup aj zo strany suseda.
- Rekonštrukciu bude robiť firma, ktorej makači musia prísť z cca 200km vzdialenosti.
- Práce budú trvať cca 7-10 dní

Takže sused si vyberie dovolenku, na striedačku s manželkou...prípadne iný dozor ???



P.S.:
Pane Bože...ďakujem Ti, že mám normálnych susedov......ktorým môžem zveriť kľúče od chalupy a ktorí nemajú problém s týmto tiež.
misoft
15.06.18,14:01
Záhradník - čuvačovi dá slaninu, bude okolo neho behať ako najlepší kamarát :D. Ale všetko je o DOHODE. Svojvoľný vstup je neprípustný!
ZahradnikAmater
15.06.18,19:36
Veď áno, o dohode. Keď sa ale sused nechce dohodnúť, nedohodneme sa. Diktovať nemôže, ani aj nechcem. Ale vieš, čo najviac nas€rie arogantných ľudí? Keď si k nim tiež arogantný. To potom kopú okolo seba.... Ozaj, dobre vychovaný pes od cudzieho ani slaninu nezoberie ;)
misoft
16.06.18,06:31
Nuž hej... ak nie je dohoda, nie je ani prístup, potom však príde lajstro a v ňom bude § a i tak vstúpi.
A Dunčo asi suseda trochu pozná, či nie? :D
ZahradnikAmater
16.06.18,20:06
No ale kde je tá drahá píla, čo bola v prístrešku, kto ju vzal, keď sa mi po pozemku preháňajú cudzí ľudia, keď ja tam nie som? Ty by si vstúpil?