meredith83
16.06.18,20:02
Dobry vecer. Moja mama ma opakujucu schizofreniu. Prvy krat to mala ked bola 30 rocna po uraze hlavy. Pred 12 rokmi sa to znova zopakovalo a teraz sa to zas stalo. Bohuzial nemam surodencov a jej rodina ( 3 bratia) nemaju zaujem sa o nu starat. Ja zijem na trvalo v zahranici. Som vydata len zopar rokov a snazime sa neuspesne o dieta. Nechystam sa vratit na SK. Rozmyslala som ze mamu zoberiem na aspon 5-6 mesiacov ku mne a potom bude na chvilu zit sama. Ked to nevyjde su nejake zdruzenie kde by jej pomohli. Nechcem to riesit odobratim svojpravnosti a strcenim do nejakeho ustavu! Ona ma maly byt ale poviem pravdu nedokazala sa teraz on postarat kedze mala akutnu formu choroby( prave sa lieci) Ja som uplne na konci so silami a neviem co s tym mam urobit...
arizona
16.06.18,18:17
Na mestskom/obecnom urade si mozete vybavit opatrovatelku,na niekolko hodin denne/po dohode,co pozadujete/.
Za tieto sluzby doplaca aj klient nejaku ciastku.

Mozete si najst nejaku zenu,ci opatrovatelku z okolia,sukromne/ktora by jej prisla pomoct s beznymi ukonmi.
Bud z okolia,alebo aj na inzerat,kde sa ponukaju taketo sluzby.

Su aj rozne agentury,ktore taketo sluzby zabezpecuju
viac najdes na googgle

Tato choroba je dlhodoba,casom sa zhrosuje.Takze skor,ci neskor budete musiet urobit asi radikalnejsie riesenia,lebo mama nebude moct zostavat sama doma.Moze si ublizit sama,alebo okoliu,,,

Mozete si najst nejaky Domov socialnych sluzieb,kde sa o takychto klientov staraju celorocne. Treba si vopred pozistovat kvalitu sluzieb a personalu,lebo nie su vsetky rovnake,co sa tyka kvality ponukanych sluzieb.

Sluzby si mozete najst sama,alebo aj obv.lekar vie poradit
meredith83
16.06.18,21:26
Dakujem za odpoved. Musim ist coskoro na Sk tak sa opytam co a ako
Dáša_
17.06.18,04:58
informácie si rozhodne začni zisťovať cez internet. Stránka mestského/obecného úradu, vyskúšaj agentúry opatrovateľskej starostlivosti, DSS-ky. Všade napíš. Aby si vedela sa pripraviť dopredu.
misoft
17.06.18,09:06
Pre opatrovateľku, aby prispieval aj štát, potrebuje i odborné lekárske vyšetrenie, posúdenie odkázanosti, potom môže žiadať, hľadať.
Ale je to dlhá cesta... žiaľ.... úrady majú vždy čas. Poznáme to s bratom osobne :(.