Tomy4590
21.06.18,17:42
Dobrý deň chcem sa spýtať dnes mi volali z bývalého zamestnania, že, aby mi vyplatili peniaze za maj tak musím im dať dič, ale ja som ho už zrušil teraz v júni. Tak, že, keď im dám to dič, čo je zrušené a oni mi pošlú výplatu cez to dič nebudem mať nejakú pokutu?? Ta výplata je za maj a v máji som mal ešte dič. Ďakujem vo pred za odpoveď.
Katy a R
21.06.18,15:57
Bývalý zamestnávateľ určite nemá nič spoločné s tvojím DIČom, ani by ho nepýtal!
Zrejme máš na mysli tvojho bývalého obch. partnera, pre ktorého si niečo robil? - kľudne mu ho môžeš dať. Veď ten príjem aj tak musíš zahrnúť do DP - podľa zák o DzP (faktúru si si mal vystaviť sám;))
veronikasad
21.06.18,15:58
Byvale zamestnanie =?
Tomy4590
21.06.18,16:18
Prepáč nevyznám sa v tom:( no pracoval som, ako marketer no a na základe dič čísla mi vedia vyplatiť peniaze za minulý mesiac. Tak, že hovoríš, že to nebude žiadna pokuta za to hej, keď mi prídu peniaze. A zahrnúť do daní myslíš, keď sa podávajú daňové priznania tak v tedy to tam treba napísať??? :)
Katy a R
21.06.18,19:49
keďže si bol SZČO - tak jednou z povinností je aj podať DP - zo všetkých zdaniteľných príjmov za celý rok. (treba poznať svoje povinnosti)
Tomy4590
21.06.18,20:41
to mas pravu ale ked ze neviem tak preto sa radim ze co a jak vies....tak ze nie aj na konci roka ale teraz ho mam podat???
veronikasad
21.06.18,21:44
Nie, do konca marca buduceho roku
Tomy4590
21.06.18,22:41
toto som chcel vediet :) dakujem ti velmi pekne :) bol som tam iba mesiac ci ze vela toho nebude :) uz len ekonoma a pohode :) dakujem este raz velmi mi to pomohlo :)
Tomy4590
26.06.18,18:55
chcem sa este spytat ked budem robit to uctovnictvo tak tam mozem dat hocikoho ucet ? nemusim mat moj lebo nemam
Žabinka
26.06.18,19:01
no ak tebe a majiteľovi účtu nevadí, že prípadná daňová kontrola sa bude vŕtať v cudzom účte, daj cudzí.. bol by to riadny blb keby s tým súhlasil.. ak nemáš pár € na vedenie účtu, tak radšej nepodnikaj..:rolleyes: a doteraz ti výplata kam chodila? poštou? pri vyplňovaní daňového priznania nemusíš účet oznamovať, pokiaľ nemáš preplatok a aj tam je potom možnosť dať si poslať peniaze na adresu poštovou poukážkou..;)
Tomy4590
27.06.18,20:09
tak teda co mam robit do teraz som ucet nepotreboval a pracoval som tam iba mesiac
Tomy4590
27.06.18,20:17
a ja som nepodnikal robil som iba na dič cislo zastupoval som orange robil som marketera. no ale ze vraj pri fakture musim uviest ucet ci tak isto nemusim??? preto sa pytam lebo to je mamin ucet ja zatial ucet nemozem mat lebo mi mozu siahnut na peniaze... na dlho.... a nepotreboval som ani... a uz prisla vyplata na ten ucet tak ze co teraz???
Katy a R
28.06.18,06:57
no nič, čo už teraz chceš robiť? normálne si spravíš DP podľa zákona - zo všetkých zdaniteľných príjmov za celý rok (mamka sa ti poďakuje, ak náhodou príde kontrola, dúfaj, že nie) - a takisto si porieš ZP (ukončenie podnikania!!!). A druhý-krát si aspoň trošku naštuduj, do čoho ideš!
hanelie
28.06.18,07:03
možno ani nemusí podávať DP ak jeho príjem nepresiahol čiastku 1901,€ur ( z predchádzajúceho príspevku to tak vyzerá , že nemal iné príjmy )
Katy a R
28.06.18,07:21
však spraví podľa zákona ;) - myslíš, že už žiadne príjmy v tomto roku mať nebude?
Tomy4590
28.06.18,16:02
nie nepresahuje, ale chcem sa spytat ked pride danova kontrola moze byt nejaka pokuta za to?? a ci ze ja nemusim podat danove priznanie vobec?? ked mi to nepresiahne??? ja som robil iba mesiac v tomto roku a iny prijem som nemal
Katy a R
29.06.18,10:30
tak nerob paniku! Ak už nebudeš zarábať - DP budeš musieť podať iba v tom prípade, ak ťa na to DU vyzve (môže a nemusí) ... Samozrejme, ešte nie je koniec roka, to neplánuješ mať už žiadny príjem? A a opakujem, aspoň základné veci treba vedieť!!! inak si narobíš ešte väčšie problémy, ako máš! ZP si poriešil?
Tomy4590
01.07.18,14:28
ZP by mala byt ok ale este tam idem budúci týždeň pre istotu,
Tomy4590
10.07.18,10:07
ano ZP mam vybavenú. Planujem pracovat jasne ze ano len potom urcite presiahnem hranicu 1901eur... ale ked pride danova kontrola tak moze byt s toho nejaka pokuta alebo co??
Katy a R
10.07.18,17:39
sa opakujem, čo už teraz riešiš? ... zarábaj - a na budúci rok podáš DP - zo všetkých príjmov za rok 2018. A ak by prišla kontrola, tak im ukážeš to, čo si budú pýtať. (keď už veľmi chceš, tak si vytlač ten mamkin výpis z účtu a dobre si odlož).