Kamiónová spoločnosť
22.06.18,11:48
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadne vzniku škody. Máme kamiónovú dopravu a spolumajiteľ pracuje aj ako vodič kamiónu. Dnes nám spoločnosť, pre ktorú naša firma sprostredkúva prepravu z faktúry za vykonané služby strhla cca 700€ za spôsobenú škodu našim vodičom, resp. spolumajiteľom, bez toho aby sme boli upovedomený o výške spôsobenej škody. Jednalo sa o zlomenie cca 20cm plexiskla na vysokozdvižnom vozíku.

Chcela by som sa spýtať či firma môže, bez toho aby nás neoboznamila o výške škody, strhnúť priamo z faktúry za prácu tuto čiastku 700€ za nie závažné poškodenie?

A ako by sme mohli zistiť či výška strhnutej sumy zodpovedá ceny oprave, o com uprimne silno pochybujem? Vzhľadom na to, že náš vodič predpokladal, že je spoločnosť poistená voči takýmto malým škodám, čo určite je, nemal problém ani s podpísaním škodového listu, čím predpokladal, že výška škody bude max spoluúčasť, ktorá nieje určite vo výške 700€, keď oprava takejto škody je cca podľa našich odhadov 200€.

Ďakujem vam krásne za odpoveď
ivka70
22.06.18,09:53
aku mate s nimi zmluvu a ako to mate v zmluve osetrene? kopiu skodoveho listu vodic ma? mate vyfakturovanu tu skodu?
Kamiónová spoločnosť
22.06.18,10:11
Ďakujem krásne za odpoveď.
Zmluva je na základe objednávok spoločnosti pre ktorú vykonávame prepravu tovaru. V zmluve sú ošetrené len škody spôsobené objednávateľovi na tovare a pri vykonaní inkasného úkonu a neodovzdanie včas inkasa.
ivka70
22.06.18,10:20
a odkial teda viete ,ze si strhli 700 eur za sklody?
pytajte si k tomu podklady ....
Kamiónová spoločnosť
22.06.18,10:22
Časť zmluvy, v ktorej sú spomenuté aj nejaké spôsobené škody Vám budem citovať: ,,Zmluvné strany sa dohodli, že všetky prípadné sankcie a iné peňažné nároky vyplývajúce z tejto zmluvy, ktoré si chce jedna zmluvná strana uplatniť voči druhej, musia byt uplatnené formou faktúry. Zmluvné strany sa dohodli, že objednávateľ v prípade existencie vzájomných pohľadávok a záväzkov vystaví a zrealizuje zápočet, ktorý zašle dopravcovi.”
Tweety
22.06.18,10:24
Na základe zmluvy žiadajte faktúru ku spôsobenej škode. Potom urobíte zápočet.
ivka70
22.06.18,10:24
tak musite mat fakturu a zapocte, mate?
k fakture musi byt aj skodovy protokol aj faktura za opravu .... ako prilohy
Kamiónová spoločnosť
22.06.18,10:25
Na účet prišla suma s číslom objednávky.
Objednávka bola vystavená na určitú sumu a úhrada, resp. suma ktorá nám prišla na účet, bola nižšia o 700€. Preto sme kontaktovali spoločnosť. Bohužiaľ sme sa nejakou náhodou nevedeli dopracovať k osobe, ktorá má v kompetencii zasielanie platieb a jediné vysvetlenie sme dostali od dispečerov, ktorý nám iba oznámili, že to 700€ bolo strhnutých za spôsobené škody a oni s tým nic nemajú.
ivka70
22.06.18,10:28
taz ziadajte oficialne, pisomne ... alebo ziadajte doplatit sumu objednavky, kedze nebola uhradena cela ....
Kamiónová spoločnosť
22.06.18,10:36
Ďakujem Vam krásne za Váš čas. Chcela som si iba overiť u nezainteresovanej osoby či bol náš postoj k tejto situácii oprávnený. Teraz už som si aj ja istá, že nekonali správne a budeme postupovať podľa Vašich pokynov. Ešte raz Vam ďakujem a prajem pekny deň.