Linut1993
22.06.18,19:08
Zdravím,

mame takýto problém. Firma s ktorou ma obec zmluvu na vývoz odpadu nám prestala vyvážať odpad od domu pretože sa tam majú problém dostať s autom, kvôli prerasteným stromom ponad prístupovú cestu. Auto by si takto očuchali. Dostali sme len písomné oznámenie do schránky. Problém je v tom, že tieto stromy ja orezať nemôžem pretože nie sú moje ale vyrastajú z pozemku, ktorý patrí susede - dôchodkyni a s ňou nie je o tomto žiadna reč, kedže naša ulica sa začal budovať len pred pár rokmi a tieto stromy tam ona mala od nepamäti. Čo teda robiť? Aj keby jej obec prikázala stromy orezať, ona to určite neurobí a nám nebudú vyvážať odpad ešte veľmi dlho. Pravdepodobne budeme musieť nosiť kontajner na odpad pár stoviek metrov na inú ulicu a dohodnúť sa so smetiarmi aby brali odtiaľ.

Vďaka za rady.
buchač
22.06.18,17:25
Je oveľa jednoduchšie riešenie.
Kontajner dať na určené miesto (určí obec v súčinnosti so smetiarmi) a vy by ste nosili odpad vo vreckách (vreciach, taškách - na názve nezáleží) ku kontajneru.

...a že to funguje, tak na to vezmem jed......lebo u nás v obci to tak nie jeden robí - musí.
bodliak
22.06.18,17:28
Vyrastajú z pozemku nad iný pozemok, takže pôjdu dole aj bez súhlasu susedy. Písomná výzva a ak nezariadi nápravu ona, vyhrážka, že tak spravia iní a na jej náklady.