aazia
25.06.18,10:19
Chcel by som požiadať o radu vo veci darovecej zmluvy. Streti ste sa niekedy s tým, že by ste rušili darovaciu zmluvu na súde? Ako to prebiehalo? Co bolo podstatné pre súd? Ja a moja matka sme darovali nehnutelnost bratovi a jeho manzelke. Jeho manzelka sa vsak nespráva v súlade s morálnymi zásadami, hrubo osočuje matku a ubližuje slovne aj iným rodinným príslušníkom. V dome býva matka spolu s nimi a o dom a jeho údržbu sa stará často ona sama atd atd. Mám sms kde uráza moje deti. Brat si uvedomuje vážnosť situácie a chce dar dobrovolne vrátit, avsak jeho uz coskoro exmanzelka nesúhlasí. Stretli ste sa s podobnou situáciou niekto? Vopred dakujem za vsety odpovede.
Tweety
25.06.18,08:55
Súhlas, prípadne nesúhlas obdarovaného s vrátením daru je nepodstatný.
aazia
25.06.18,09:09
Dakujem, co je potom podstatné aby bola nehnuteľnosť vrátená pôvodným majiteľom ak obdarovaná porušuje dobré mravy.
Tweety
25.06.18,09:13
aazia
25.06.18,09:19
zaujíma ma názor prípadne skúsenosť s tým, že jeden obdarovaných chce dar vrátiť a druhý nie. Ten obdarovaný, ktorý je ochotný dar vrátiť zároveň môže dosvedčiť nevhodné správanie osoby, ktorá dar vrátiť nechce. Aké dôkazy súd uzná ako dôkaz hrubého porušenia dobrých mravov?
Mária27
25.06.18,12:12
hrubé urážky, fyzické napádanie, neposkytnutie potrebnej pomoci ... všetko do troch rokov (premlčanie)
aazia
26.06.18,07:56
dakujem Mária, rozumiem tomu, avšak ako to súdu dokázať, kedze ona bude tvrdiť, že to nie je pravda. Postačí ako dôkaz, že sa odom nestará a aj ja a brat dosvedčíme, že nadáva mame? Postačia sms kde mi uráža moje deti? Zaujíma ma aké dôkazy budú postačujúce pre súd?
Dáša_
26.06.18,08:31
čím viac dôkazov, tým lepšie
Agacs
26.06.18,12:10
Čo ak mama sa snaží rozbiť manželstvo mladých a provokuje tzv. čoskoro exmanželku, aby sa nevhodne správala. A mama je tak bohatá, že sa vie starať o dom a aj o jeho údržbu? Asi je vdova alebo tiež rozvedená, odkiaľ, by nabrala peniaze na údržbu? Vzťahy dcéry, matky a kontra nevesty bývajú katastrofálne zvlášť v prípadoch, keď sa jedná o rozvod, v mnohých prípadoch je to z dôvodu spolužitia svokry s nevestou.
aazia
26.06.18,14:38
Dakujem za nazor Agacs, uznavam, ze clovek, ktory ju nepozna si moze mysliet to co aj Vy, avsak nie je to tak . Moja matka jej cely zivot pomahala s detmi a s domacnostou, len sa potom ako deti vyrastli nevesta otocila pretoze ju uz nepotrebovala. Moja matka je viac u mna pretoze v tom dome je tyrana. Zlu povahu nevesty potvrdili aj jej rodicia, nakolko svojho otca raz dokopala a po svojej matke krici aj ked da obed jej bratovi, vtedy ziada od vlastnej mamy 2 eura, ktore jej brat prejedol a ona by bola v minuse kedze nejedla. Je to chora osoba