zol.b
29.06.18,06:37
Dobry den. Rozmyslam, ze v buducnosti by som otvoril pivoteku (nakup a predaj piv z mensich pivovaroch, nie otrepane znacky Bazant a pod.), ked by sa mi podarilo najst nato vhodne priestory. Bolo by to v okr.meste, cca 17tisic obyvatelov. Ked chodim do podobnebo ochodu 30km od nas, tak je tam vzdy natresk a vyzera ze im to ide. Len bola by to moja prva zivnost, cize bez skusenosti, ake vstupne naklady mozem cakat? Ma tu niekto podobny obchod (da sa z toho zit?). Dakujem :)
skstanislav
29.12.19,21:28
podla mna ak rozmyslas nad tym vazne, urob si seriozny zamer. Zisti nulovy bod - kolko musis predat aby si vykryl naklady... (najom, mzdy, nakup tovaru, a pod...), mozes overit kolko ma zakaznikov ta vzdialena konkurencia. to ze v inom meste maju plno, neznamena ze u teba to bude podobne - mozno je rovnaka spadova oblast. Urcis si typickeho zakaznika a urob anonymny zodpovedny prieskum. Ale garanciu ti nic neda - porozmyslaj kolko by to stalo ak by to nevyslo a ci si ochotny zmierit sa s takym rizikom straty...
veronikasad
29.12.19,21:37
Pozrel si si dátum založenia témy ?
besttracker
29.12.19,21:39
sedni za pc/papier a vsetko hod na papier/tabuliek .ked robia 2 to iste nie vzdy je vysledok rovnaky...musis brat do uvahy moznost ze to nevyde .... ale vzdy urob aspon +- podnikatelsky zamer,nie ze v 1/2 projektu zistis ze nemas za co zit a existovat ...ber aj do uvahy ze obchod neni konstanta...a kym sa to rozbehne musis mat nejake financne zasoby,alebo druha moznost bezhlavo ist do toho a NEJAK TO DOPADNE,, skoro kazdy miliardar ty povie ze uz niekedy krachol :-) ucis sa ale na vlastnych chybach, je dost na H---0 :-)