Dech69
04.07.18,20:22
12 rokov som mal spotrebu vody v priemere 12m3.za mesiac V januári m vodári bez upozornenia vstúpili na pozemok demontovali vodomer a poslali faktúru na 318 m3. Ako sa môžem brániť pred takýmto výpalnictvom?
pavol54
04.07.18,18:42
čo si podpísal aký počiatočný stav nového. Nič? tak nech dokážu (kto by súdil za tri stovky), dnes sa pretáčajú aj autá
buchač
04.07.18,19:15
Tu je teda dosť doplňujúcich otázok...napríklad :

- kedy bol naposledy menený vodomer ?
- nebola pred tou demontážou zaslaná výzva/upozornenie ?
- o aký pozemok sa jedná
- je pozemok ohradený (aj keď to nie je podstatné) ?

- ako sa majú brániť vodárne voči nezodpovedným odberateľom (aj keď faktúry platia) ?
marleau
05.07.18,05:21
na strechu
vicktor
06.07.18,06:05
buchac: "je pozemok ohradený (aj keď to nie je podstatné) ? "
Ja mam ohradeny pozemok, ale branka nebyva zamknuta, vodari vstupia do predzahradky, otvoria sachtu, odpisu.
pavol54
06.07.18,09:16
ak by bol zámok tak treba rebrík, ohrada ako vysoká a čo ňou zabezpečuje pred okolím (útek krokodílov, púm atď)?
buchač
06.07.18,11:30
vicktor (Dnes 09:05) buchac: "je pozemok ohradený (aj keď to nie je podstatné) ? "
Ja mam ohradeny pozemok, ale branka nebyva zamknuta, vodari vstupia do predzahradky, otvoria sachtu, odpisu.
===============
No hej...ale predsa o danej činnosti (odpise stavu) vieš...či ?
Keby prišli niekedy inokedy, vstúpili na pozemok a vymenili vodomer bez tvojho vedomia (aj keď oprávnene), tak čo by si robil ? Nevravím ani o tej faktúre.

Predsa sa vodomery menia z tých zákonných dôvodov, to je bez diskusie.
Lenže nie raz sa vymení vodomer,ktorý má po repase už nejaké čísla nahodené. Tento stav sa predsa uvádza do protokolu o výmene....či ???

Že vstúpia na tvoj pozemok pri nezamknutej bránke ? Svojím spôsobom ide o neoprávnený vstup na súkromný majetok...
Toto prichádza do úvahy aj v prípade, ak by bol pozemok neohradený...na to som myslel.
-----------------------------

...a toto, čo je napísané v zadaní ?
Podľa mňa ide o pohľad z jednej strany...by bolo dobré vedieť vedieť, prečo tá pálka na faktúre.



P.S.:
Mne raz mráz roztrhal vodomer, zo dva týždne tiekla voda....kuwa, spúšť jak sviňa...ale to je vedľajšie.
Obec mi naúčtovala rozdiel, ktorý proste chýbal...ani som neriešil, či právom alebo nie.