TK1991
07.07.18,16:03
Zdravim, ak predam nejaky produkt musim k nemu vystavit nejaku fakturu ktoru si potom dolozim do uctovnictva a z nej neskor platit dane atd. Lenze kebyze chcem fakturu roztrham hodim do kosa a prijem nepriznam. A to moze spravit hocikto, ako to funguje? Ako sa to kontroluje? Pride mi to take nijake, co mi unika? Dakujem
ivka70
07.07.18,14:15
vies nspr. co je kontrolny vykaz DPH?
vies, ze danova komtrola moze prist tvojmu zakaznikovi a nasledne hladat jeho prijatu fakturu u teba?
veronikasad
07.07.18,14:17
Pozri etiketu Porady, na takéto otázky odpoved na Porade nečakaj

http://www.porada.sk/etiketa-porady#

7. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.
TK1991
07.07.18,21:06
Ako danova kontrola pride nato kto kedy mohol byt moj zakaznik?
TK1991
07.07.18,21:06
Tym ze sa snazim pochopit system snad neporusujem zakon :)
ivka70
08.07.18,04:39
zakaznik bude mat tvoju fakturu a ta ma vsetky identifikacne udaje toho, kto ju vystavil
Dáša_
08.07.18,06:41
Prvá základná otázka - môžeš prijať úhradu faktúry inak ako cez registračnú pokladňu alebo cez účet, ktorý musí byť nahlásený na daňovom úrade, že slúži na podnikanie? Nie nemôžeľ, respektíve môžeš iba v pár špecifických prípadoch. Takže úhrada tvoje faktúry je niekde zaznamenaná. Keď robíš podľa predpisov. Takže roztrhanie faktúry je bezpredmetné, v jednoduchom účtovníctve je to o príjmoch. A keď predávaš produkt a chceš peniaze v hotovosti ani nemusíš faktúru vystavovať. Prijal si peniaze v hotovosti, tak registračná pokladňa. Čoskoro spojená online s DU.
Verwest
08.07.18,16:34
-Vystavíš zákazníkovi faktúru
-Zákazník ju zaplatí
-Platba ti príde na účet
-Prijatú čiastku musíč potom zdokladovať do daňového priznania tou faktúrou
-Takže keď ju roztrháš, tak si ju môžeš vytlačiť znova, dať do šaoniku hotovo...:D

Ak prijímaš hotovosť tak sa to tiež eviduje v registračnej alebo virtuálnej pokladni, čiže opäť musíš zdokladovať na základe čoho si peniaze prijal