petalihi
07.07.18,23:27
Stala sa mi taká vec - mala som vážnu autonehodu, liečila som sa zo zranení 2 mesiace. Vinník nehody bol Poliak a dostal len podmienku. O vymáhanie môjho bolestného a trvalých následkov z PZP vinníka nehody ma oslovila odškodňovacia kancelária. Odškodné vymohli, ale je to už dva mesiace, čo ho majú na účte a odmietajú mi ho poslať. Konateľ Ctibor N. ma zavádza, nekomunikuje, keď aj komunikuje, stále len sľubuje, že peniaze už budú, najprv do 29.6, potom do 2.7, potom sľuboval, že mi zaplatí aj úroky z omeškania, potom sľúbil, že mi dá ako kompenzáciu navyše 200 eur. Stále sa nič nedeje. Ja som si však o pánovi N. zistila, že na svoje meno má už vedených 27 exekúcií... čiže mám podozrenie, že moje peniaze dávno nemá a že ma teda riadne okradol a podviedol.. .veď 28 exekúcia v poradí ho už nezabije... je konateľom dvoch sro a zároveň má živnosť. Čo by sa s tým ešte dalo robiť... Napísala som zatiaľ blog a chystám aj ďalšiu medializáciu, ale fakt sa bojím, že som o tie prachy už prišla.. jedná sa o 7400 eur... Keďže exekútorov a asi ani polície sa nebojí, napísala som zatiaľ blog...
kopretinka
07.07.18,21:39
asi?
petalihi
07.07.18,21:45
No ja neviem, akosi dúfam, že "asi"...
kopretinka
07.07.18,22:16
nechápem to asi,nechápem to neviem,nechápem to dúfam....v článku tvrdíš,že ťa okradol.
misoft
08.07.18,06:51
Hmmmmm.....
"Asi" = neviem; "asi" = mám dojem; "asi" = nemám dôkaz. A ešte to zavesiť na verejnosť. Ak nie sú dôkazy a on si to prečíta, potom to "asi" = poškodzovanie dobrého mena, ohováranie, krivé obvinenie. A čo to znamená? Asi toľko, že ak to ON vyhrá, tak tvoja autohavária bude ten NAJMENŠÍ problém (a aj najlacnejší).
petalihi
08.07.18,07:04
Ale veď ja mám dôkaz - podpísaná príkazná zmluva, plnenie malo prísť už pred 15 dňami. Milý pán nekomunikuje, zatajuje sa.. Potom chvíľu sľuboval, že peniaze prídu vtedy, potom zas vtedy, ani raz neprišli. Očividne ma zavádza. Má 27 exekúcií, takže asi také neviniatko to nebude. No a o tom dobrom mene sa tiež asi nebudeme baviť - to by najprv nejaké musel mať.
petalihi
08.07.18,07:05
Dúfam znamená, že sa mi nejakým spôsobom podarí to odškodné a bolestné vymôcť, aj keď v to už neverím...
misoft
08.07.18,07:15
Ako sa vraví, pokiaľ to nerozhodne vyššia "moc", že je vinný, je stále nevinný. Takže - nielen o tom písať, ale aj konať. Medializácia je síce spôsob, ako na neho upozorniť iných, ale aby za to ON pykal, musí rozhodnúť súd. A pokiaľ by sa spojilo viacej poškodených a podali hromadnú žalobu pre opakovaný tr.čin, o to rýchlejšie by aj polícia a prokuratúra pracovala.