vivienkatka1987
08.07.18,10:03
Ahojte viete pomôcť poradiť stratila som.ockovaci preukaz pre psa pri sťahovaní dá sa nejako zistiť či bolpes očkovaní . Stala sa nám taká vec že sme vencili psa a pribehli k nemu dve deti poznáme ich zo sídliska a pes od radosti sa jej postavil pred nimi lábkami na jej nohu ona ho hladkala a zrazu povedala že ju kúsol do stehna ale nekusol bola som pri tom maximálne ju poskrabal alebo len zachytil sa o ňu nebolo to úmyselne . Jej rodičia robia z toho veľký cirkus boli i v nemocnici nemá tam kusnutie len oskrete len ako keby cvaknutie keď sa z nej zosmykol alebo neviem ako to opísať . Proste večer sme ho zobrali na veterinu vyšetriť či nemá besnotu lebo potrebovali papier do nemocnice . Len ja neviem za svet najst jeho ockovaci preukaz viete poradit či sa dá nejako dokázať že bol očkovaní nieje cipovani . Máme ísť ešte na ďalšie dve vyšetrenia čo nám nakazali
misoft
08.07.18,08:06
Navštív veterinára, oni často majú evidenciu všetkého. Možno vystaví (asi za poplatok) nový.
vivienkatka1987
08.07.18,08:09
Len že ho ockovala iná doktorka a ta tam už nepracuje
Dáša_
08.07.18,08:31
mne sa stalo niečo podobné, teda z druhej strany. Na ulici ma naozaj bezdôvodne napadol pes. Prešiel cez bundu a ostali stopy po zuboch. Nebolo to roztrané, iba poškrábané. Ale lekari, keď ide o psa a krv to riešia iba očkovaním. Takže Silvester a ešte 4 následné dní v priebehu nasledujúceho mesiaca som strávila na infekčnom oddelení čakaním na injekciu. Zaočkovali ma - stálo to cca 50€. To sme požadovali aj od majiteľa psa.
Neviem, kedy si ten očkovací preukaz stratila, ale očkovanie u psa proti besnote sa pravidelne opakuje. Závisí od vakcíny, ale spravidla je to 2 až 3 roky. Ak to bolo v nedávnej minulosti, tak záznam bude mať veterinár. Ak to bolo dávnejšie, zjavne bude treba preočkovať. Mmch, ako vieš, kedy máš ísť na preočkovanie, keď nemáš očkovací preukaz?

Ty sa na to dívaš pohľadom majiteľa psov. Druhý pohľad je pohľad rodiča detí. A tretí pohľad je pohľad lekára. Niekde medzi tým je potrebné sa stretnúť.
misoft
08.07.18,08:32
Ak po nej prebral vet. ordináciu iný veterinár, záznamy predsa ostávajú.
ivka70
08.07.18,09:13
preockovanie je 1x za rok, tak snad sa za par mesiacov udaju neskartuju, aj keby cirou nahodou ten veterinar skoncil prave v tych poskednych 12 mesiacoch
Makovsky
18.07.18,10:14
očkovací preukaz pre psa rieš v inej sekcii nie tam kde sa riešia deti !!!!!!
buchač
18.07.18,12:36
...a pán sa pozrel poriadne, že v akej sekcii - téme sa realizoval ?