kukulienka12
10.07.18,07:38
Hoci mám už 15 mesačného syna, boli robené cestou súdu DNA testy, stále prebieha súd o otcovstve a výživné. Aj naposledy je opäť odročený. Otec nejaví žiadny záujem o dieťa, nebol sa zapísať po testoch DNA ani na matrike ako otec, napriek tomu, že súd ešte nie je ukončený a na uvedené skutočnosti som povinná mu oznámiť, že syn ide na operáciu? Moja povinnosť nezačína až dňom pravoplatnosti uznesenia súdu? Ďakujem.
veronikasad
10.07.18,07:14
Trošku zvláštny prístup. Chceš aby bol zapísaný ako otec v rodnom liste dieťaťa a pýtaš sa, či mu máš oznámiť že syn ide na operáciu ...
buchač
10.07.18,07:23
Syn potrebuje operáciu ? Asi aj hej...zbytočne by ho lekári pod skalpel nehnali.

Dlabať na nejaké oznámenia a či súhlas otca, ktorý dlabe na potomka.
NAJPRV operácia a potom ten zvyšok.

...a kľudne na najbližšom pojednávaní požiadať o určitú sumu, ktorá bola použitá ohľadom tej operácie a po nej.
kukulienka12
10.07.18,07:24
Áno. Ja nemám problém ho informovať, ale v čase kedy ešte nie je napriek kladným testom DNA ochotný ísť na matriky, v čase neukončené súdu, v čase kedy nejaví žiadny záujem o syna, či som povinná ho o Tom informovať, lebo to vytiahol na mňa na súde, že som porušila zákon o rodine, a pritom synovi nedal ani cent, žijeme z pôžičiek od známych, aby sme prežili, lebo súd ešte stále nerozhodol...
veronikasad
10.07.18,07:29
Ak si vnútorne presvedčená že je otcom dieťaťa, tak to nie je o povinnosti ale o niečom úplne inom ... (som rozvedená, viem o čom píšem)
kukulienka12
10.07.18,07:36
Ide na operáciu hrubého čreva, tak zato sa neplatí, ale tu ide o to, že to ,že som to povedala na súde, ten to hneď využil takto a došlo k výmene názorov, takže sudkyňa súd odročila už po tretí krát. Dokonca môj obhajca mi povedal, že som ho mala informovať. Ja si ale myslím, že áno ale až vtedy, keď súd vynesie nejaký rozsudok. A tiež nechápem, prečo nebolo doteraz určené aspoň aké také výživné.. Chcela by som dať prešetriť celý prípad ale neviem kam sa mám obrátiť, kto mi zodpovedne odpovie..
veronikasad
10.07.18,07:40
Obráť sa na Úrad práce - oddelenie starostlivosti o rodinu.