smith666
10.07.18,10:42
Dobry den, mam suseda s ktorym mam vazne problemy. Uz som oplotila dom nainstalovala CCTV ale on este stale sa vlame na moj pozemok stou vyhovorkou, ze vnucke spadla lopta do nutra. Ale v minulosti mi sme uz mali vela problemov, rozhadzali nam stavebny material, zmizli nam veci z dvora atd. Preto oplotenie bolo nutne ale stale robi a vymisla. Vsetko je nahrate na kamerach , on tam meral ziadna lopta tam nebula da sa to vidiet. Otazka ked ho udam na policii ako porusenie domovej slobody co zato moze dostat? Druha otazka: mozem podat fotky na facebook ako sa vlame do nasho dvora? Tvar nevidno, kto ho nepozna tak ho nespozna. A kto ho pozna tak budu vidiet , ze je to on.
dakujem za odpovede
Mila123
10.07.18,09:38
na vlámanie sa vyžaduje súhlas????
buchač
10.07.18,10:46
1. Viď § 194 Trestného zákona, kde sú podrobnejšie rozpísané trestné sadzby.

2. FB by som veľmi neriešil...viac problémov môže vzniknúť ako osohu.

3. Mne by rozhodne sused také problémy nerobil...


Problémy budú ale aj naďalej. Poniektoré povahy sú proste nenapraviteľné.
Čítaj, čo vystrojil mladý Grexa svojmu susedovi.
https://www.cas.sk/clanok/715511/syna-mariana-greksu-zadrzala-policia-lieta-v-maleri-podozrenie-z-trestnej-cinnosti/
misoft
10.07.18,14:20
A) Sused nemá čo na tvoj pozemok chodiť len tak hala-bala bez tvojho súhlasu. Ak to robí - podaj na neho TO z neoprávneného vstupu na cudzí pozemok. Porušovanie domovej slobody - ak by takto ešte vstupoval do domu, vtedy by sa to ešte dalo rozšíriť.
B) Ak máš zábery z kamery - na FB ich v žiadnom prípade nedávaj (aj napriek tomu, že mu nie je vidieť tvár) - mohlo by sa to obrátiť proti tebe. Dúfam, že máš vycapené, že pozemok je monitorovaný kamerou (upozornenie pre osoby, ktoré by chceli k tebe prísť). Ovšem v prípade TO môžeš buď policajtom, alebo prokurátorovi oznámiť, že máš na to video dôkazy - oni síce často vymýšľajú, ale ich povinnosťou je použiť VŠETKY dôkazy (teda i tvoje video).