jaros5
20.07.18,21:17
Viem, že za istých okolností by to možné bolo, ale ... popíšem podrobnejšie:
Zamestnávateľ moju výpoveď riadne prijal a mne začala plynúť dvojmesačná výpovedná lehota. Na základe mojej výpovede vypísal výberové konanie na obsadenie pozície, ktorú som vo firme zastával resp. ešte stále zastávam. Viem že do konkurzu sa prihlásilo viacero kandidátov. Ja som však zmenil názor, lebo dôvody prečo som dal výpoveď pominuli a chcel by som výpoveď stiahnuť. Aké sú moje možnosti?
Tweety
20.07.18,19:23
Možnosť je len jedna. Musí s tým súhlasiť aj druhá strana, teda zam-ľ.
jaros5
20.07.18,19:47
Ďakujem za expresnú odpoveď.
Ale v prípade ak by zamestnávateľ súhlasil, musel by výberové konanie zrušiť (či?) - je to vôbec možné?
A ďalšia možnosť:
Ak by nesúhlasil, je možné aby som sa zúčastnil výberového konania, vyhral ho a vrátil sa takýmto spôsobom späť?
Andy Kralik
20.07.18,20:01
Nik nenúti zamestnávateľa vo výberovom konaní niekoho vybrať. Môže ťa späť zamestnať. Ale tiež ho nik nenúti ťa zamestnať... Treba sa o tom porozpravať s ním...

Zákonník práce http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311
§ 61 Výpoveď
(4) Výpoveď, ktorá bola doručená druhému účastníkovi, možno odvolať len s jeho súhlasom. Odvolanie výpovede, ako aj súhlas s jej odvolaním treba urobiť písomne.

Je pozdiel stará platná zmluva (odvolanie výpovede) a nový zmluva (po výberovom konaní)... To čo je lepšie závisí od konkrétnej situácie a konkrétnych dôvodov.. :)
buchač
20.07.18,20:42
jaros5 (Dnes 22:47)
A ďalšia možnosť:
Ak by nesúhlasil, je možné aby som sa zúčastnil výberového konania, vyhral ho a vrátil sa takýmto spôsobom späť?
================
Ja by som bol práve za túto možnosť.

Veď aj tí druhí by mali dostať šancu vyhrať....či ?
Respektíve by sa dalo uvažovať, že niekto môže byť lepší.
kuravesele
21.07.18,07:45
Treba sa dohodnut so zamestnavatelom. Ale ja byt v pozicii zamestnavatela, tak ti vypoved nestiahnem, lebo aky je spolah na teba, ze nedas vypoved o mesiac zas...?
jaros5
21.07.18,12:39
Ďakujem za reakcie
(niekomu sa môže zdať moje konanie zmätočné, ale život píše príbehy ktoré fakt nevymyslíš).
Určite vám dám vedieť ako som sa rozhodol a ako som dopadol ... :-)
branislavp
23.07.18,00:31
Môžeš. Všetko záleží od druhej strany, teda zamestnávateľa, tak rýchlo konaj, držím palce.