Nyca
23.07.18,08:05
Dobrý deň,
mam 20 rokov, rok uz bývam od rodičov, chcela by som sa spýtať, či psychicku ujmu by mohlo spôsobiť napríklad aj to, že môj otcim (nevlastný otec) mnou pohrdal, ponižoval, bral veci (mobily, tablet, peniaze) a nevrátil, rozbil,predal, že bil matku predomnou (surovo), odopieral voľnosť, zábavu, vychádzku, priateľa, neskôr aj školu len aby som sa nestretla s priateľom. A naposledy keď ešte ako tak sme snimi boli za dobre tak som k nim šla do domu, a v ten deň som ani neodišla s priateľom domov ale ma tam držal na silu, ma kontroloval, sledoval a aj mobil chcel aby som vratila priatelovi aby sme neboli v kontakte, ale keďže som mu povedala ze nemam kredit tak ako tak uz bol pokojný a mohla som si ho nechať. A kebyze neuteciem tak by ma tam držal doteraz. A kvôli tomuto všetkému co som si prežila mávam zlé sny zakaždým sa mi sníva ze zase som tam nejako a jednoducho ze sa nieco deje, a pri tom plačem v sne a aj normalne. :mee:
ivka70
23.07.18,06:48
co z toho vies aj realne preukazat? riesila si to aspon cez policiu v case, ked sa to dialo?
avalik
23.07.18,06:51
co chces sudom dosiahnut? ... myslis si, ze po vyneseni rozsudku sa tvoje sny zmenia? ... podstatnu zmenu si uz urobila - odstahovala si sa, radsej vyhladaj pomoc psychologa ci zvys fyzicku aktivitu pocas dna, obklopuj sa pozitivnymi ludmi, tes sa z malickosti, buduj si svoj novy lepsi svet
Nyca
23.07.18,06:51
Mam aj smsky co som pisala priatelovi napriklad, potom vela ludi co vedia ako co sa tam dialo, chcela lenze som nedokazala kedze mama ma vkuse odhovarala :/ je uz neskoro to riesit vsetko?
ivka70
23.07.18,06:54
tvoje SMS nic nedokazuju, to ti povie hned, ze si si mohla do SMS pisat vymysly
take dokazy nema sud dovod zobrat a ak si neriesila a nechala sa odhovorit, teraz by sud len jatril tvoje stare bolacky a dalsie sklamanie by prislo, keby bud k sudu vobec nedoslo alebo ho neodsudili
pomsta nic nevyriesi ani nezrusi zle sny, porad sa s psychologom
Nyca
23.07.18,06:55
Dosiahnuť? Nad tym asi nemusím ani dlho rozmýšľať chcem aby trpel tak ako som ja trpela ... ci sa sny zmenia to neviem ale budem vediet že sa určite z toho spamätá, už som vyhladala,
Hej mne sa to dari ako tak lenze ked mi vola pise mama tak sa mi vsetko to zle vrati a mozno preto mavam potom tie sny , ale dakujem za komentar
jslancik
23.07.18,07:38
on nikdy nebude trpieť ako ty či mamka. Ešte aj na súde sa bude rehotať a vy si budete jatriť rany.

Pomstychtivosť je cesta opačným smerom, nie sa z toho dostať. Topíš sa v tom stále viac a viac, kým nenecháš také myšlienky ďaleko za sebou.
profesional
23.07.18,07:50
1. Teoreticky by sa to dalo riešiť cez trestné konanie. Ak ťa obmedzoval na osobnej slobode, tak by som podal trestné oznámenie.

2. Civilná žaloba s petitom "Navrhujem súdu, aby žalovanému nariadil trpieť" v našom právnom poriadku neexistuje.
Nyca
23.07.18,07:58
Bod 2. Viem ze neexistuje
Nyca
23.07.18,08:08
To je jedno ci bude alebo nebude, ale budem vediet ze aspon ho ten sud rozhodi,
Pomstychlivost? Opacnym smerom? Kebyze ste to zazili tak aj vy by ste chceli aspon malu pomstu kvoli tomu vsetkemu :)
Nyca
23.07.18,08:09
A to viem ze sa bude len psychopaticky smiat, kedze je blázon
jslancik
23.07.18,08:18
dievča, ty nevieš, čím kto okolo teba prešiel. akými psychickými trápeniami, možno finančnými ujmami. kľúčové pre psychické aj fyzické zdravie je posunúť sa ďalej a usporiadať si to v hlave. od toho si ale ďaleko.
Chobot
23.07.18,08:44
Tak potom čo chceš navrhnúť, aby súd rozhodol?
kukučka
23.07.18,09:11
Hlavne hľadaj odbornú pomoc pre seba, aby si našla duševnú rovnováhu a dobrý spánok. Potom sa porozprávaj s matkou, či ona stojí o tvoju pomoc a či nechce ten vzťah liečiť, alebo ukončiť. Iných súrodencov nemáš? Tvoj priateľ sa len prizerá?
Doplnené: daj sa do poriadku a ak to dokážeš, tak sa snaž pomôcť sestre. Zájdi nahlásiť otčima sociálnej pracovníčke a aspoň nech ho kontrolujú. Oni vedia ako postupovať, sú na to školení. Rátaj s tým, že môže na teba zaútočiť aj matka. Skús dokončiť školu.
Nyca
23.07.18,09:18
Jaj ci ste mudry aj vy, prepáčte ale mna vonkoncom nezaujíma to co okolo mna prešiel otázka nebola kto s cim okolo mna presiel a ci mam daleko alebo nie to usudia ini a nie vy dakujem
Nyca
23.07.18,09:21
Ahoj hladam, stou sa neda rozpravat, ona bude stáť vždy pri ňom a nie pri mne čiže je to zbytočné. Mám ale sestra je u nich a verím tomu že ju čaká také iste čo aj mňa. Nie nie, akože on to uz všelijako chcel riešiť, ale keďže som ešte byvala s rodičmi tak som ani nemohla nič riešiť . Moj priateľ si svoje povedal aj otcimovi a aj mojej matke , cize sa neprizera :)
ivka70
23.07.18,09:23
kolko si mala rokov, ked si este zila s rodicmi? chodila si este do skoly? kolko rokov ma tvoj priatel?
Nyca
23.07.18,09:28
19 tusim .... nie nechodila som keďže som musela prerušiť štúdium kvôli problémom doma v skole, potom staranie sa o mladšiu sestru deň čo noc, nevyspatost, nepripravenost, vymeskavania len kvoli tomu ze ma nepúšťal do školy aby som sa nestretavala s priateľom, a aby som mohla byt doma a starať sa o sestru aby sa oni mohli ist volne zabávať ... on je starší o rok :) 21
ivka70
23.07.18,09:44
tusis 19? to bolo pred rokom a ty si to nepamatas? a co robila tvoja mama, ked ty si sa musela starat o sestru?
Nyca
23.07.18,09:49
Hej 19, nebola som si ista lebo priateľ ze uz som mala 20, ale mala som vtedy 19 ...moja mama?? Bola s nim kam siel on tak aj ona :/ :) cize viac menej od narodenia tri roky som sa o nu starala ja popri domacnosti, a strednej skoly :)
dmc
23.07.18,12:10
vykasli sa na sud....a aj na odcima. Neries uz minulost ktora ti je neprijemna. Vyhladaj odbornu pomoc - psychologa. Pomoze ti.
Nyca
23.07.18,13:55
Dobre ďakujem za radu
Nyca
23.07.18,13:56
Uvidíme čo ako dopadne.
Ďakujem za komentar :)