trooper5
25.07.18,20:43
Obvodný lekár ma chce poslať na krčné a očné vyšetrenie, pričom si to môj zdravotný stav nevyžaduje, nenosím okuliare, nemám žiadny problém so sluchom atd. Že vraj je to dané zákonom už druhý rok a odmieta my vydať potvrdenie.

V zákone č. 8/2009 Z. z. § 87 sa piše (1) Lekársku prehliadku vykonáva lekár so špecializáciou v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvo, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú zdravotnú starostlivosť pre dospelých, alebo lekár so špecializáciou v špecializačnom odbore pediatria, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú zdravotnú starostlivosť pre deti a dorast (ďalej len „posudzujúci lekár“).

Na koho sa môžem v tomto prípade obrátiť?
Martuk
25.07.18,18:49
Pýtal si sa obvoďáka, prečo ťa chce poslať práve na tieto dve konkrétne vyšetrenia? Prečo nie na iné vyšetrenia? Nech ti povie daný zákon a potom uvidíš.

Netuším však, aký je tvoj zdravotný stav, vek, schopnosť šoférovať a iné. Keď ťa tvoj obvodný doktor posiela na tebou spomenuté vyšetrenia, asi sa mu niečo nezdá a zrejme má na to dôvod. Skús sa doktora popýtať a uvidíš.
trooper5
25.07.18,19:45
Dôvod je, že vraj mu to káže zákon. Aj keď som mu precital hore uvedený text, tak povedal že to je už starý zákon a teraz je nový... Čistý oj*b nič iné...
Martuk
25.07.18,19:50
že mu to káže zákon nič nerieši, to nie je odpoveď. Trval by som na odpovedi, prečo musíš ísť práve na tieto dve konkrétne vyšetrenia.
misoft
25.07.18,19:59
Ten tvoj doktor je teda riadny magor. Stále platí 8/2009 a o novom cestnom zákone sa len uvažuje, zatiaľ sa len pripravuje.
trooper5
26.07.18,04:15
Nedá si povedať, preto by som potreboval vedieť ako ďalej postupovať, na aký úrad sa obrátiť.
BXLmiami
26.07.18,08:19
Zmeniť doktora.Pokiaľ si myslím,že potrebuješ očné vyšetrenie tak žiadny zákon ma nepresvedčí že nie.Ten podpis je lekára a prípadné následky nesie lekár.
Katy a R
26.07.18,08:30
len doplním, že my momentálne máme dovolenku v pr...li, pretože nám jeden takýto vodič nacúval do odparkovaného auta. A fest. ujko vôbec nepočuje, a aj nejaké iné diagnózy tam sú - a vraj potvrdenie od lekára platné - tak koho za to viniť? (a v servise čakacie doby! )
trooper5
26.07.18,12:08
Sestrička otvorila dvere, povedal som jej čo potrebujem, zobrala preukaz a za cca 1min vydala doporučenie na krčné a očné, doktor ma nevidel, ani kartotéku.
ivka70
26.07.18,12:36
Prestuduj:

Predpis č. 413/2010 Z. z. Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 9/2009 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení vyhlášky č. 130/2010 Z. z.

- su tam definovane minimalne poziadavky na zrak (nielen ostrost, ale aj zorne pole a pod.) a rovnako aj na sluch
Ak to vseobecny lekar sam nedokaze zmerat a da ti potvrdenie o sposobilosti a ty nebudes splnat podmienky a sposobis vdaka tomu nehodu, riskuje pokutu az 3500 eur.
Takze potvrdenia od ocneho a usneho su pre neho podkladom, zvysok prehliadky ti urobi.
Ked k tomu obvodny ma nejaky podklad v karte alebo si to vezme na triko bez odborneho vysetrenia, tak ti potvrdenie da aj bez toho.
Ten tvoj lekar to berie poctivo.
Mal by si byt rad a obe prehliadky poctivo absolvovat.
sosak
26.07.18,12:50
Niekto tomu hovorí skrátene krčné, ale je to ORL. Vygúgli si, čo je vyšetrenie ORL.
sosak
26.07.18,13:07
sosak
26.07.18,13:11
Však ide o vyšetrenie sluchu v tomto prípade, nie?
trooper5
26.07.18,14:19
Ďakujem pekne za vysvetlenie, ak treba, tak treba... s tým nemám problém, škoda že to nevedel tak dobre (a normálne) vysvetliť ako vy.