Pseudonym
29.07.18,11:55
Zdravím. V minulosti som sa musel registrovať na jednej .sk stránke pod vlastným menom ak som sa chcel zapájať do diskusie a stať sa jej členom. Keď som mal 21 rokov (2011) som napísal niečo, čo niekto využil ako zámienku na to aby sa mohol so mnou súdiť. Spor sa vyriešil a ja som požiadal administrátora stránky aby vymazal môj účet a všetký informácie spojené sním. On mi len odpísal , že tak neurobí a odvtedy mu sporadicky asi raz do roka píšem email so žiadosťou aby tak urobil, na ktorý viac nereaguje. Prekáža mi, že sa vo vyhladávači spája moje meno s ích stránkou. Už som to chcel hodiť za hlavu a pokúsiť sa na celú vec zabudnúť, keď prišlo nariadenie GDPR a ja som opäť skusil začiatkom tohto mesiaca zaslať email so žiadosťou o zmazanie môjho profilu a mojich príspevkov. Dnes som sa skúsil prihlásiť a ukázala sa mi správa, že môj účet bol deaktivovaný... nie zmazaný. Tak všetko ostalo pri starom. Preto by som sa rád spýtal, či mám vôbec právo na to aby sa moje meno už nikde nespájalo so žiadnou diskusiou? Dosť ma to štve, už prešlo veľa rokov a zmenil som názory a pohľady na vec a rád by som tú kapitolu už uzavrel a neviem ako ju mám ďalej riešiť, pretože emaily vôbec nezaberajú...
Ing. Ľubomír Janoška
29.07.18,10:11
Napíš si žiadosť o bezodkladné vymazanie všetkých údajov, ktoré sa Ťa týkajú, podľa čl. 17 Nariadenia GDPR a o oznámenie, kedy boli Tvoje dáta vymazané.
Upozorni prevádzkovateľa, že neoprávnene zasiahol do Tvojich práv tým, že Ti bezdôvodne uprel právo na vymazanie a že týmto konaním porušil povinnosti prevádzkovateľa podľa čl. 17 Nariadenia GDPR.
Žiadosť podaj doporučeným listom.
jslancik
29.07.18,10:20
skúsil si pozrieť,či po tej deaktivácii sú tam ešte tvoje nevhodné príspevky?
Pseudonym
29.07.18,11:26
To že profil je deaktivovaný som zistil dnes. Inak je stále možné nájsť príspevky, ktoré som napísal pod vlastným menom. Administrátor ma statočne odbíja v rámci internetovej komunikácie
marleau
29.07.18,14:07
nikde neuvádzam svoje meno
ZahradnikAmater
29.07.18,20:01
To by sa mnohým ľuďom hodilo, aby sa "zabudlo" na ich vystúpenia, konania a vyhlásenia.... Ako tým dvom ľahkým devám, čo sa raz za čas presťahujú do iného mesta a začnú znovu ako panny.
Pseudonym
05.08.18,11:03
komentár od veci.
Pseudonym
05.08.18,11:11
Ako žiadosť vo forme listu?
Ing. Ľubomír Janoška
05.08.18,11:26
áno, písomne, doporučeným listom
Pseudonym
05.08.18,11:28
že niesom moc dobrý v písaní listov.. :/
Jarka 1
05.08.18,14:05
Pseudonym (Dnes 14:28) že niesom moc dobrý v písaní listov.. :/ ... to má byť vtip ?!!!

email so žiadosťou o zmazenie profilu si napísať vedel
bodliak
06.08.18,02:23
Náhodou, celkom k veci.
Pseudonym
06.08.18,06:15
list by už mal mať náležitú formu, učili nas to na škole ale keď je človek v strese tak zabudne aj svoju adresu