Pierre_
30.07.18,22:06
Zdravím, mám otázku.
dostal som predvolanie na mestskú políciu s tým, že som parkoval na vyhradenom mieste pre zamestnancov. Som si vedomý, že som tam parkovať nemal, avšak surne som musel využiť to parkovisko.

Ked som sa vzdialil, všimol som si, že auto fotografuje pracovník mestkého podniku, nemál som cas to riešiť, vrátil som sa asi o 15 min. a autom odišiel.

Ide mi len o princíp, može niekto cudzí fotografovať auto, a davať to mestskej polícii ako dôkaz ?
Ak tam bola aj mestská polícia, nie je zvlášne ze tam nezanechala ziaden blok za stieračom ?
Može samotná mestská polícia fotografovať auto ? Nikde v zákone som to nenasiel.

Vopred ďakujem za odpovede.
buchač
30.07.18,20:19
1. Nie
2. Mestská tam nemusela byť...
3. Môže.
Študuj...nie všetko je v jednom zákone. Sú tam súvislosti.
http://www.najpravo.sk/clanky/fotodokumentacia-mestskej-policie-ako-dokaz.html
Mila123
31.07.18,07:39
parkovisko bolo na verejnom priestranstve? ak áno, nielen fotografovať môže......mali ťa napr. odtiahnuť.....nemal si tam čo robiť, veď ti o život nešlo.....
misoft
31.07.18,14:36
K bodu jedna dodám:.... ale MÔŽE si vyžiadať (ale nemusí) - v tom prípade nie je žiadny dôkaz.
mimotemy
Naša MsP: pýtal som sa - oni fotia, ale len do priestupkového konania v prípade, že boli osobne prítomní. Ale nesmú získavať foto od iných (teda foto od inej osoby automaticky pre nich nie je dôkazom) - na to majú svoje foťáky a podľa EXIF údajov je to veľmi dobre identifikovateľné, čím, kedy, o koľkej, ako sa to fotilo.