Kristinkatinka
31.07.18,23:24
Dobry den,
Viete mi poradit ako to je s darovanim bytu,ked je na byte exekucia?
Moj muz ma dlh(exekuciu) cca 2000€ ..+dlh aj na bytovom (ten mu sposobila matka neplatenim bytu,ked v nom zila a kazdy mesiac tvrdila,ze plati najom na ucet..,ale samozrejme mal si to preverit..uz je neskoro)
No a ide o to,ze ja by som vsetky tieto dlhy vyplatila,ALE az ked predam svoj byt v ktorom momentalne byvame..Ked predam byt pojdeme spravit aj rekonstrukciu muzovho bytu..Len by som chcela byt samozrejme predtym kryta ,aby som nevyplatila dlhy a neprerabala a na byte nemala ziadny podiel...Muz mi chce 1/2 bytu darovat bud darovacou zmluvou ,alebo kupnopredajnou za symbolicke 1€..
Ale je to vobec mozne,ked je tam.ta exekucia? Alebo treba to najskor vyrovnat vsetko a az potom ?
Viem ,ze to treba riesit co najskor..len teraz momentalne nemame naviac tie peniaze,budu az ked predam byt :(
Alebo mi este povedzte ak sa vyznate ci je voobec mozne ,ze by exekutor zobral byt kvoli dlzobe cca 2000€...moj byt urcite predame do konca roka a dlhy vyplatime...
Dakujem pekne za rady ak ste docitali az dokonca..
misoft
31.07.18,21:29
Tak to asi nepôjde. Ani cez kataster. Tí si overujú. A aj exekútor by to stopol - označil by to ako neplatnú darovaciu zmluvu z dôvodu exekúcie (odporovateľný právny úkon) a navyše - tvoj muž by mohol byť navyše obvinený z tr. činu poškodzovania veriteľa.
Kristinkatinka
31.07.18,21:33
Dakujem za odpoved,aj som si myslela...a neviete poradit ,ci o ten byt mozeme prist kvoli takej exekucii?
Jana Motyčková
01.08.18,06:18
Skús si zobrať (v banke) úver založený tvojim bytom, z neho vyplatíte dlžoby. Potom môže prebehnúť darovanie (to si treba zistiť ako je to s darovaním 1/2 bytu manželke, či je to v poriadku). Potom, ak by ste ten byt predali, z predaja vyplatíte úver.
willma
01.08.18,08:32
kvôli dvom tisíckam isto nie
draik
01.08.18,08:45
Ak tam má trvalý pobyt a exekúcia je (bez príslušenstva) do 2000 e, tak exekútor až na výnimky nemôže nariadiť dražbu bytu.
Ak je exekúcia zapísaná na liste vlastníctva, s bytom nakladať nemožno.
Kristinkatinka
01.08.18,09:46
Ano je exekucia zapisana na Lv a ma tam aj trvaly pobyt...dakujem :-)
Kristinkatinka
01.08.18,09:46
Esteze tak..:-) dakujem
misoft
01.08.18,11:30
Takže je to potom jasné - žiadne darovanie, nesmie sa vykonávať z jeho strany žiadny právny úkon ohľadom bytu (podielu).
Kristinkatinka
01.08.18,21:03
No ,tak kedze mi moj.muz tvrdil,ze on nema ziadnu ecekuciu(ale na lv jevvyznacena),tak som do otazky uviedla,ze keby je tam exekucia do 2tis € ...
No a nakoniec dnes sa muz dovolal exekutorovi ,kt.mal vyznaceneho v lv a zistili sme ,ze ta exekucia je.tam nepravom,lebo.patri jeho mame ,kt byt nevlastniii...som zvedava ako sa to vyriesi....
misoft
01.08.18,21:07
Tak nech sa ihneď obráti na exekútora, aby to bremeno (plomba pre exekúciu) ihneď dal odstrániť - navyše oznámiť postup exekútora SKE http://www.ske.sk/, pretože zablokoval a uvalil exekúciu na majetok tretej osoby, čo je v rozpore so zákonom (pokiaľ však nie je spoludlžníkom svojej matky).
Kristinkatinka
01.08.18,21:13
No exekutor povedal,ze z ich strany je to davno uzavrete,ze treba volat na kataster..Tam zasa boli prekvapení,ze co im manzel hovori a ,ze ma prist osobne...Tak som moc zvedava,lebo toto je neuveritelne,co vsetko svokra narobila,a teda uz nic za nu nemienime platit...urcite nebol muz spoludlznikom..dakuj za rady :-)
misoft
01.08.18,21:20
No - na katastri si ešte užijete svoje.... možno i niekoľko mesiacov... majú tam taký nehorázny bordel.
Z osobnej skúsenosti - minulého roku (november) podaný (bratom) vklad na kataster (darovanie pozemku) a DOTERAZ sa to ešte ani NEPOHLO. Podal i reklamáciu a sťažnosť na nečinnosť katastra a 6 mesiacov ŽIADNA odpoveď.

Nedávno som mu poradil, aby podal sťažnosť priamo na MV (pod to patrí kataster).