Trebuňa
05.08.18,12:25
Pripravil som projekty v zmysle zmluvy o dielo v danej obci, kde som poslancom a teraz, keď treba projekty zaplatiť, mi starosta odkázal, že nemôžem zhotovovať projekty v obci, lebo som poslancom obecného zastupiteľstva. Ďakujem za odpoveď .
misoft
05.08.18,12:08
Hmmmm.... poslanec.... a dokonca v obci, kde rozhoduje o projektoch.... a tie sú "zhodou okolností" z jeho hlavy - konflikt záujmov.
Na druhej strane - za prácu by sa malo aj zaplatiť. Ale je tu ten konflikt záujmov - ty, ako autor projektov máš záujem, aby sa ti to zaplatilo a zároveň, ako poslanec budeš naklonený k tomu, aby obec to zaplatila....
Buď autorom projektov bude niekto iný, alebo sa ty vzdáš poslaneckého mandátu a konflikt záujmov pominie.
buchač
05.08.18,13:12
Práva a povinnosti poslanca
http://www.epi.sk/odborny-clanok/Prava-povinnosti-a-obmedzenia-poslanca-zastupitelstva-samospravneho-kraja.htm

Obec zadala objednávku.
Tak by ju mala bez prieťahov aj zaplatiť a starosta by nemal mudrovať.

Otázka je, kde sú teraz projekty.
Ak už u starostu, tak sa po nezaplatení domáhať ich vrátenia.

Ak by obec začala podľa projektovej dokumentácie aj realizáciu a bez zaplatenia.
Nuž domáhať sa svojho práva na súde...§§§ habadej....a ani dobrý právnik by nemusel byť, aby sa súd vyhral.
...a obci je vždy čo exekuovať.



P.S.:
Ale práca poslanca by tým asi okamžite skončila.

Poznámka :
To je tak, keď na projekte nie je uvedený "spoluautor" a tým pádom prišiel o "odmenu". ;)
profesional
09.08.18,07:51
Ak sa zdržíš hlasovania v zastupiteľstve pri hlasovaní o tvojich projektoch, ich realizácii, úhrady a pod a ak na všetko bude dohliadať obecný kontrolór, nemalo by ísť o konflikt záujmov.