Tatiana 161
07.08.18,11:24
Dobrý deň, chcem sa spýtať ci je možné počas poberania sociálnych dávok dať napísať na poberateľa osobné auto, ktoré dostal darom. Cena za auto je cca do 1500 € a auto má 15 rokov. Nepríde obdarovaný pri napisani si auta na svoje meno o sociálne dávky? A čo všetko treba (ak treba) a kam, doložiť? Ďakujem za skorú odpoveď, s pozdravom Tatiana
veronikasad
07.08.18,09:25
Malo informacii na odpoveď
Mila123
07.08.18,10:06
odporúčam preštudovať etiku porady.....
Tatiana 161
07.08.18,10:13
Dobrý deň, neviem aké informácie treba doplniť. Poberá dávku v hmotnej núdzi vo výške 61€. Dar bude od známeho , ktorý je zamestnany.
alaya1
07.08.18,10:27
https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675

Majetok

Majetok na účely tohto zákona sú veci, a ak to ich povaha pripúšťa, práva alebo iné majetkové hodnoty.

Za majetok podľa odseku 1 sa nepovažuje:
a) motorové vozidlo, ktorého držiteľom alebo vlastníkom je člen domácnosti a využíva sa na individuálnu prepravu, na ktorú je člen domácnosti odkázaný z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia,
b) jedno motorové vozidlo v domácnosti, ktorého hodnota podľa odborného stanoviska vyhotoveného znalcom alebo dokladu o kúpe motorového vozidla vyhotoveného osobou, ktorej predmetom činnosti je výroba, predaj alebo distribúcia motorových vozidiel, nie je vyššia ako 35-násobok sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, alebo ktoré je staršie ako 10 rokov.
veronikasad
07.08.18,10:28
Informuj sa na UPSVaR, pokial ide o auto staršie ako 10 rokov, na poberanie davky v hmotnej nudzi by to nemalo mat vplyv.
Tatiana 161
07.08.18,11:06
Ďakujem pekne za odpoveď
Tatiana 161
07.08.18,11:08
Ďakujem pekne
alaya1
07.08.18,13:29
.
alaya1
07.08.18,13:31
pridala som bodku, chcela som vidiet, co buchac vymazal....prezentacia na urovni, fakt. Fakt si takymto clovekom, ci len sa tu na nieco hras.? Pre mna nepochopitelne.
buchač
07.08.18,15:39
alaya1 (Dnes 15:31) pridala som bodku, chcela som vidiet, co buchac vymazal....prezentacia na urovni, fakt. Fakt si takymto clovekom, ci len sa tu na nieco hras.? Pre mna nepochopitelne.
===================
OT

NIČ SOM NEVYMAZAL !!!!!!

Prípadný dopyt ohľadom výmazu daj nejakému moderátorovi...že prečo a prípadne, že na čí podnet.

Na nič sa nehrám...som, aký som.

Pre mňa je nepochopiteľné, že v sadoch nemá kto oberať úrodu...no sociálky sa poberajú vo veľkom.

Čo ťa vlastne vedie k tomu, že sa tak zastávaš cigánov ?

Na čo sa ty tu hráš ???
Na samaritánku ?

Dievča zlaté...ja sa nepotrebujem na nič hrať, za mňa vravia činy....napríklad (už som spomenul niekde), že som si tzv. adoptoval jedného chlapca.

Kto z poraďákov to môže povedať ?
Poznám (dokonca osobne) len jednu osobu...a na ňu má málokto.
-----------------------------

Zarábať na iných a potom sa predvádzať majetkom ???
To je pre mňa nepochopiteľné...
alaya1
07.08.18,16:14
Nikoho neobhajujem, Romov tiez nie. Su taki isti, ako aj ostatni. Aj slusni, aj nie. Pisala som o tvojich odpovediach a komentaroch k prispevkom, Nielen o tomto jednom. Pre mna je clovek vzdy len clovekom, Tiez mi vadi, ked niekto dostava to, co si nezasluzi, Ale preco hned utocis na cloveka, co tu pride hladat pomoc. To vies o jeho zivote, problemoch, situacii Toto som nepochopila. A to nepisem len o tomto jednom. Bavi ta to este, z nudy, ci z odporu k inym ludom, frustracie, egu??? nechapem.
misoft
07.08.18,16:21
mimotemy
alaya1 (Dnes 15:31) pridala som bodku, chcela som vidiet, co buchac vymazal....prezentacia na urovni, fakt. Fakt si takymto clovekom, ci len sa tu na nieco hras.? Pre mna nepochopitelne.
------------------------------------------------------------------------
Nabudúce používaj DVE bodky - bude to dôraznejšie. :D
Ale k tomu - ak buchač vymaže SVOJ príspevoj/komentár - je to JEHO rozhodnutie, jeho právo. Že tam bolo niečo pod tým - ligicky to zmizne. Ale buchač NIE JE moderátor, správca stránky, tak NEMÔŽE mazať komentáre/príspevky iných členov Porady.
Takže ak si písala samostatné - v ŽIADNOM prípade ti nič vymazať NEMOHOL - žeby paranoja?

Skús vymazať MÔJ komentár tvojho komentára - neuspeješ, jedine že vymažeš SVOJ komentár, zmizne i môj.

P.S. Odporúčam piť viacej tekutín, pretože dochádza k dehydratácii a potom to takto aj u niekoho vyzerá....
veronikasad
07.08.18,17:09
Dušan, citaj pozornejšie. Nepise, ze niekto vymazal jej prispevok ...
alaya1
07.08.18,17:47
misoft- pomohlo?
buchač
07.08.18,18:15
alaya1 (Dnes 18:14) Nikoho neobhajujem, Romov tiez nie. Su taki isti, ako aj ostatni. Aj slusni, aj nie. Pisala som o tvojich odpovediach a komentaroch k prispevkom, Nielen o tomto jednom. Pre mna je clovek vzdy len clovekom, Tiez mi vadi, ked niekto dostava to, co si nezasluzi, Ale preco hned utocis na cloveka, co tu pride hladat pomoc. To vies o jeho zivote, problemoch, situacii Toto som nepochopila. A to nepisem len o tomto jednom. Bavi ta to este, z nudy, ci z odporu k inym ludom, frustracie, egu??? nechapem.
================

O T

Ty toho ešte veľa nechápeš...a možno ani nepochopíš.

Napríklad si nepochopila, čo som napísal zadávateľovi ohľadom tých info v cigánskej osade.
Ide o to, že degeši síce neovládajú PC, nevedia sa pohybovať na fórach...takže sa určite ani neinteresujú na Porade.
Pritom vedia, kde majú ísť, za kým majú ísť, čo potrebujú, ...atď....aby dostali rôzne dávky.
Prečo toto nevedia bieli ???

...a mohol by som pokračovať ohľadom tých mojich komentárov a príspevkov...
Nie raz sa čudujem, čo za sprostosti = otázky poniektorí vedia dať.


Nechápem aj iné.
Oháňas sa nie raz Bohom, dávaš citáty od pápeža a iných...
Pritom porušuješ nie jedno z Desatora.
alaya1
07.08.18,19:07
ok. Mas pravdu.