Nada 2
08.08.18,12:04
Dobrý deň. V r. 2016 som iniciovala prejednanie novoobjaveného dedičstva po starej matke. Jedná sa o pozemok. Pre Okresný súd so spísala všetkých mne známych dedičov. V apríli 2017 sme mali pojednávanie s notárkou. Na ďalšie pojednávanie nebol pozvaný nikto z mojich súrodencov ani ja. V XI.2017 mi prišlo Uznesenie, kde dedičstvo - pôda prináleží len jednému dedičovi a my ostatní máme zaplatiť smiešne sumy za svoje zdedené podiely. Mojim cieľom bolo predediť majetok na dedičov podľa práva. V XII. 2017 som sa odvolala voči Uzneseniu notárky. Všetky notárske platby som zaplatila.Prosím o info, kde mám iniciovať pokračovanie dedičského konania. U notárky alebo na Okresnom súde? Môžem žiadať zmenu notárky-notára? Ďakujem za odpoveď.
Nada 2
08.08.18,12:15
Dakujem za odpoved. Smiesne sumy za navrhnute prededene podiely sme mali platit notarkou navrhnutemu jednemu z dedicov. Nikdy sme sa vsetci nestretli. A na dalsie jednanie s notarkou sme neboli pozvani. Chcem doriesit prededenie majetku a zapis dedicstva na list vlastnictva hlavnym dedicom. Co mi radiš?
Dáša_
08.08.18,12:26
neboli tie podiely náhodou tak malé, že išli pod výmeru, ktorú je možné deliť?
Nada 2
08.08.18,14:20
Zdravím, jedná sa o 1553 m štv. v Pk okrese, a sumu 4659 € mal nový vlastník vyplatiť 22 dedičom t. j. 3 € za 1 meter štv. Všetci sme dedičia v I.dedičskej skupine. Dohoda medzi dedičmi nenastala, lebo sme neboli pozvaní na druhé pojednávanie. Notárka uznala jedného dediča za najvhodnejšieho, má v susedstve pozemok. Neviem dať sem celé uznesenie, preto opisujem podľa mňa podstatné. Viem, že sa aj iní dedičia nevedia dohodnúť a tuším do 2000 m štv. musí byť jeden majiteľ pozemku, ktorý vyplatí alebo spravuje? majetok ostatných. Ja mám takto na starosti pôdu za nás troch súrodencov. Nechcem pod cenu predávať svoje dedičstvo ani príbuzným. Čo mi radíte. Ďakujem za odpoveď.