LukášM
09.08.18,23:08
S nemenovanou finančnou spoločnosťou som podpísal zmluvu o dohode o spolupráci a bol som zapísaný do registra NBS + bolo mi pridelené IČO. Od pracovnej ponuky som odstúpil ešte pred výkonom práce, ale kvôli nesprávnym postupom bola zmluva ukončená až vyše mesiac neskôr. Môj zápis v registri NBS bol zrušený až mesiac po zrušení zmluvy, teda dva mesiace po jej uzatvorení. DIČ som nikdy nepožiadal, nakoľko som prácu neplánoval vykonávať.

Moje otázky sú:
1. Mám nejaké povinnosti po odhlásení z NBS, ako napr. daňové priznanie, zrušenie IČO, ap? Pre spoločnosť som nevykonal žiadnu prácu, teda celé dva mesiace od podpísania zmluvy som riešil jej ukončenie a zrušenie zápisu v NBS.

2. Postupoval som správne keď som nepožiadal o DIČ, nakoľko som sa snažil o zrušenie zápisu v NBS a nie jeho využitie pre pracovné účely?

S pozdravom, Lukáš
Martuk
09.08.18,21:19
pokiaľ si pre danú poisťovňu resp. nejakú úžernícku maklérsku spoločnosť neuzavrel žiadnu zmluvu, z ktorej by si mal províziu, tak sa ťa daňové priznanie netýka. Čo sa týka zrušenia IČO, tak tam by tiež nemal byť problém. Po odhlásení máš akurát povinnosť nahlásiť sa na úrade práce, teda pokiaľ si nechceš zdravotku platiť sám. Čo sa týka SP, tak to neviem presne.

Čo sa týka tvojej druhej otázky, tak na tú ti neviem dať odpoveď.