merfosko
10.08.18,14:38
Sused nám robí problémy a naprieky. Sťažuje sa na nás aj keď mu nič nerobíme, hnusne ma uráža na ulici, len aby ste chápali prečo tam nechcem to okno. ďalej mám dojem že nás cez to okno dosť často počúva a sleduje. Môže si dať svojvolne to okno k nám priamo do dvora? Veľké strešné okno pravdepodobne na detskej izbe, kedže mnoho krát tadiaľ deti cez deň pozerajú na nas ako sme na dvore a celkovo vidia nám všetko, dokonca aj do kuchyne. Dá sa stým niečo robiť? ďakujem za odpoveď.
ivka70
10.08.18,12:40
zo stresneho okna do dvora pod nim vidiet nie je, fyzicky to nie je mozne, nieto este vidiet do kuchyne

a to okno tam uz je asi dlhsie, ked vies, ze deti sa z neho pozeraju ?
merfosko
10.08.18,12:46
Z toho okna je vidieť všetko, celý náš dvor všetko. Asi si to nedokažete predstaviť, ale je to normalne regulerne velke okno. Ano je tam dlhšie. Stavba bola postavená načierno, pretože donedávna bola vedená ako chlievy, co aj dakedy boli. Kedže sme nechceli mať sním problémy tak sme to neriešili. No on teraz začal robiť problémy, ako som písal uráža a pod. Celú moju rodinu. Ak mi neviete poradiť, tak sa nevyjadrujte svojim arogantnym tonom, a neohanajte sa fyzikou. Môžte sa prísť kludne presvedčiť, ako to vyzerá, ako je okno situovane a ako cez neho môžu vidieť aj do kuchyne. Potom poviete že to je možné ! ...
misoft
10.08.18,13:31
Neuviedol si všetky fakty! Ako ďaleko je to okno od hranice pozemku? Bolo to okno v inej konštrukčnej forme aj predtým?
Takže - nevyskakuj, ako taký tajtrlík. Ak nedáš všetky fakty - tak dostaneš aj takto relevantné odpovede.
buchač
10.08.18,14:07
Hm...

1. Koľko máš rokov ?
2. Ako ste urážaní ?
Za seba vravím...mňa by urazil niekto len raz...následne by nasledovali adekvátne opatrenia.

A. Aké veľké je okno ?
B. Ako ďaleko je od hranice pozemku/od domu ?
Za seba vravím...si v právnom bezvedomí...preštuduj zákony.

1.A. Deti pozerajú ?
2.B. Pozerajú na dvor...pozerajú do kuchyne ?
Za seba vraví...svyne jedne malé...vypichnúť im oči bude najlepšie riešenie.

Dá sa s tým niečo urobiť ?
- deťom oči vypichnúť...to som už spomenul
- susedovi rozbiť hubu
- taktiež vytrieskať strešné (aj iné) okná
- podpáliť dom, auto, ženskú
- odsťahovať sa
ivka70
10.08.18,14:32
potom nejde o stresne okno, lebo to je otocene na sikmej streche do neba ...
Lubos1978
10.08.18,19:12
Na Slovensku s tým asi neurobíš nič...:(
profesional
11.08.18,06:41
Kedy tam to okno vzniklo? Ak viac ako 3 roky dozadu, po právnej stránke s tým nespravíš nič.
vicktor
13.08.18,06:21
Suhlasim s ivkou (vobec to nebola arogantna odpoved) - ak by som chcel zo stresneho okna pozriet k susedovi, tak si musim pristavit stolicku.
Mozno to deti robia, ale existujuce okno susedovi nedokazes dodatocne odstranit.
Aj tak by to druhy problem s urazanim len zhorsilo.
korela
13.08.18,10:47
Môžu mu vidieť do dvora, okna, vidím to u susedov oproti, že to možné je, my sme cez ulicu, nechala som vyrásť krík do výšky, aby sme mali súkromie od nich vonku, práve kvôli tým strešným oknám.