poodleman
13.08.18,17:50
Zdravím,dnes som bol na výberovom konaní na úrade práce na prácu,ktorú som si nevybral,ale nanútil mi ju úrad práce...som z východného Slovenska a práca je na západnom...musel som dať prijať a postúpil som do ďalšieho kola,pretože ak by som odmietol okamžite letím a zdravotné si zbytočne platiť nechcem...Zaujíma ma,čo sa dá v tomto prípade urobiť,aby ma nevyradili z úradu práce.Ďakujem
misoft
13.08.18,16:08
mimotemy
I takto sa papierovo znižuje nezamestnanosť. UPSVaR jednoducho pošle uchádzača o zamestnanie 450 km na druhý koniec republiky, bez ohľadu na to, či potenciálny zamestnávateľ zabezpečí ubytovanie, či uchádzač má možnosť zohnať ubytovanie a keď tento odmietne --- vyradenie! Ich už nezaujíma, že pri (príklad) plate 600€ musí zaplatiť 200-300€ za ubytovanie + cestovné za rodinou + strava a výsledkom bude, že na ruku dostane 200€.
Hlavná vec, že si urobia "čiarku". Absolútne egoistický, neprofesionálny a neľudský prístup štátnych úradníkov.

Je to síce staršieho dáta, ale:
https://www.cas.sk/clanok/294993/nezamestnani-pozor-kedy-vas-mozu-vyhodit-z-uradu-prace/
je tam napísané aj toto:
"Ak ste evidovaní na úrade práce, nemôžete (môžete, ale budete vyradení z evidencie UoZ) bezdôvodne odmietnuť ponúknuté pracovné miesto. Môžete tak urobiť iba z vážnych dôvodov, ktoré sa zohľadňujú a sú posudzované individuálne. Prihliadnu na vzdialenosť od vášho bydliska, vaše vzdelanie a iné skutočnosti."
Ďalšia možnosť je - v druhom kole "prepadni".... a zamestnávateľ ti sám napíše, že sa na túto prácu nehodíš.... a toto potom dáš fiflenám na úrade.

Inak by si ale mal nárok na príspevok na cestovné (podľa vzdialenosti) až 135€ - lenže zamestnávateľ za teba zoberie oveľa viac.
poodleman
15.08.18,18:43
Presne tak,ja to viem veľmi dobre...ale,že načo to je všetko dobré nechápem,dostať ľudí už aj tak z veľkej kaše do ešte väčšej...však čo...presne tak vôbec nič ich nezaujíma a my musíme jak sprostý na všetko pritakávať,lebo ináč dovidenia...a ináč diky :) prečítal som si to,v podstate toto som aj vedel...áno díky za tip aj nad tým som už rozmýšľal.Áno viem aj o tom príspevku na cestovné...a taká PNka by nepomohla? Diky ;)
alaya1
15.08.18,19:52
Daj sa vypisat na PNku
poodleman
23.09.18,13:25
Diky,dal som a pomohlo to :)