monkyman
15.08.18,09:15
dobry den, viete mi prosim upresnit ako je to pri zverejnovani zmluv s podpismi? mozu sa zverejnit pri pravnickych a nemozu sa zverejnit pri fyzickych osobach? alebo sa nemozu zverejnit lebo sa jedna o ochranu osobnych udajov? dakujem
profesional
16.08.18,06:08
Podpis je vždy podpisom konkrétnej fyzicej osoby. Či už konanúcej vo svojom mene, alebo v mene právnickej osoby Zverejnenie podpisu bez súhlasu konkrétnej fyzickej osoby je nezákonné. Pri povinne zverejňovaných zmluvách sa tieto začiernia.
monkyman
16.08.18,06:43
dakujem, este sa chcem spytat ako zistim ci bol suhlas? a pravnicke osoby - spolocnosti musia byt podpisy ci vzdy by to malo byt zaciernene?
Letko
16.08.18,07:27
Podpisy vždy začierňuj. Tak isto aj rodné čísla, dátumy narodenia. Pri fyzických osobách aj adresy, čísla účtov.
monkyman
16.08.18,07:29
dakujem
Letko
16.08.18,08:48
A na zmluvu, ktorá bude zverejnená, napísať: Zmluva zverejnená dňa:
monkyman
16.08.18,08:58
prosím vas a viete ma odkazat aj na nejaky zakon, aby som mohla nadriadenemu povedat ze sa nemaju podpisy zverejnovat? lebo on zverejnuje celu zmluvu, aj s podpisami, s cim ja nesuhlasim, ale je to nadriadeny..
Ing. Ľubomír Janoška
16.08.18,10:33
je to priamo v infozákone (211/2000), § 9
ZuzanaA
16.08.18,11:16
Je mi jasne, ze podpisy nemaju byt viditelne. Ale sa chcem opytat, musia byt zaciernene?? Ked zverejnujeme zmluvu, mam ju v PC, zmluvne strany ju podpisu, ja si na original (z PC) dole k podpisom napisem skratku v.r. (vlastnou rukou), ulozim do pdf a tak zverejnim. Je to ok? Ide mi o to, aby som nemusela skenovat podpisane zmluvy a zaciernovat. Ja ako zverejnovatel zodpovedam za zmluvu a teda ze zmluva v pdf je ta ista ako original zalozeny v sanone. Co myslite, moze byt tento postup? Pozerala som aj na vela stranok miest a obci, a zverejnuju to rozne.... Niekto aj podpisy, niekto zaciernene a niekto pdf. Co je ok?
Ing. Ľubomír Janoška
16.08.18,11:54
Kľudne môžeš použiť pdf export z wordu, nikde sa neuvádza, že by sa museli zverejňovať skeny.
ZuzanaA
16.08.18,12:04
Dakujem :) Sme sro zalozena mestom a kontrolori
nam toto stale vytykaju... Ja ale chcem tvrdohlavo zverejnovat pdf :) Lebo tiez som toho nazoru, ze je to ok.